pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jak nie wszedłem na Everest

Autor książki:

Wojciech Gawron

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gawron Wojciech
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 242 s.
Wymiar: 165x237 mm
EAN: 9788395024702
ISBN: 978-83-9502-470-2
Data: 2018-07-24
51.41 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Wiosną 2016 r. Wojciech Gawron wraz z ośmiorgiem innych klientów nepalskiej firmy Satori wyruszył z Katmandu w stronę najwyższego wierzchołka Ziemi. W książce odtwarza dzień po dniu przebieg ekspedycji na trasie - najpierw do Everest Base Camp i dalej między obozami, aż do ostatniego pod szczytem. Opowiada o warunkach w owych tymczasowych osadach, o zmaganiach z mrozem i pozostałymi, niełatwymi okolicznościami, nie szczędząc anegdot o przypadkach własnych i reszty ekipy.

"Jak nie wszedłem na Everest" nie stanowi jednak wyłącznie zapisu wrażeń i reflekcji, ale też swoisty przewodnik, w którym doświadczony wspinacz amator dzieli się wiedzą ze wszystkimi, którzy chcieliby pójść w jego ślady. Podpowiada, jak się przygotować, omawia spekty techniczne wyprawy, pisze o kosztach finansowych i mentalnych, daje pratyczne wskazówki w razie sytuacji kryzysowych.

Dramatyczna decyzja o powrocie z Przełęczy Południowej wydaje się być przypomnieniem, że wyniku naszych starań często nie sposób określić w kategoriach zero-jedynkowych, że pozorne sukcesy mogą być zbyt drogo okupione, a pozorne niepowodzenia przynosić głębszą wiedzę i otwierać nowe perspektywy.


Fragment książki:

..."Przez kolejne dwie godziny Mingma nie pojawił się w namiocie. Siedziałem z Rafikiem, patrzyłem, jak się krząta, kręciłem filmiki kamerką i dwa razy w celu nagrania, co się dzieje na zewnątrz, wychyliłem się z namiotu. Raz nawet wyszedłem w tych moich rękawicach na nogach przed namiot na lód Przełęczy Południowej, gdy koledzy zbierali się, by ruszyć na szczyt. Nagrały się wtedy moje słowa: "Wszyscy ruszają w górę, a ja, k...a, stoję tu z rękawiczkami na nogach". Jeszcze dziś mi się serce ściska, kiedy to słyszę..."

Książka "Jak nie wszedłem na Everest" - Wojciech Gawron - oprawa miękka - Wydawnictwo Gawron Wojciech. Książka posiada 242 stron i została wydana w 2018 r. Cena 51.41 zł. Zapraszamy na zakupy!