pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Jak mistyk sznuruje buty? Wielkie pytania i codzienne błahostki /...
książka:

Jak mistyk sznuruje buty? Wielkie pytania i codzienne błahostki / Tęsknota za duchowością / Jesteście solą, nie zupą. O wyzwalającej sile radosnej wiary / Trudności zaczynają się dopiero z Bogiem. KOMPLET

Dane szczegółowe:
Producent: Homo Dei
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 556 s.
Data: 2014-10-03
15.89  20.00  4.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

"Jak mistyk sznuruje buty Wielkie pytania i codzienne błahostki"

Duchowość ma znaczenie tylko wtedy, gdy jest związana z bardzo konkretnym życiem. Musi się wyrazić wszędzie, gdzie się właśnie w tej chwili znajdujemy: w kuchni, biurze, supermarkecie, na dworcu kolejowym. Lorenz Marti nie daje prostych odpowiedzi - obserwuje i zadaje pytania. Nie wygłasza żadnych teorii - zabiera czytelników na wycieczkę w samo serce codzienności.

Istnieje wiele teorii na temat Boga i świata, ale ostatecznie wszystko sprowadza się do problemu radzenia sobie ze zwykłymi, praktycznymi wyzwaniami powszedniego dnia. Refleksja nad poważnymi życiowymi pytaniami rodzi się w momencie, w którym się akurat znajduję. Nawet podczas niecierpliwego wiązania butów.

Tak, jak w tej anegdocie: Uczeń słynnego żydowskiego kaznodziei Maggida pozostawił po sobie takie zdanie: „Nie poszedłem do Maggida, żeby studiować u niego Torę, tylko żeby popatrzeć, jak sznuruje buty". Nie interesuje go abstrakcyjna nauka, lecz konkretne życie. Szuka spotkania z człowiekiem, który żyje tym, co głosi. I wie: być może podczas sznurowania butów odkryje więcej z tajemnicy życia, niż studiując święte pisma.

"Tęsknota za duchowością"

Christoph Benke przekonuje, że tęsknota za życiem duchowym nie jest tylko psychiczną potrzebą dobrego samopoczucia, ale jest żywo obecna w każdym człowieku. Jest przekraczaniem samego siebie w poszukiwaniu „czegoś więcej". Dla człowieka wierzącego jest to głód Boga, który jedynie w Nim może zostać zaspokojony. Prawdziwa tęsknota jest wymagająca - domaga się naszego czasu i miłości, konkretnego wyrażania, przeżywania i świętowania poprzez modlitwę, czytanie Pisma Świętego i liturgię. W tych poszukiwaniach wspomaga czytelnika duchowość św. Augustyna i św. Ignacego Loyoli.

"Jesteście solą, nie zupą. O wyzwalającej sile radosnej wiary"

Jesteście solą ziemi - powiedział Jezus do pierwszych chrześcijan w Kazaniu na górze. Być chrześcijaninem znaczy być solą dla społeczeństwa! Jednak większość chrześcijan, jest dzisiaj bardziej zupą bez smaku niż solą... Przeciwko zalewowi obojętności potrzeba nie tylko wielkich wydarzeń, ale przede wszystkim czerpiącej siły z Ewangelii radości, która ukazuje się w codziennym życiu.

O. Jonathan Düring zachęca, aby zaufać sile tego, co niepozorne. Potrzeba zaangażowania w najprostszych sprawach, aby życie chrześcijan było dla świata tym, czym sól dla zupy.

Książka zawiera wiele pięknych i inspirujących myśli do kazań.

"Trudności zaczynają się dopiero z Bogiem"

Na przykładzie Abrahama i Jezusa, centralnych postaci narracji biblijnej Starego i Nowego Testamentu, autorzy prowadzą czytelnika do odkrycia, że Bóg to nie „zestaw" zasad i przykazań, ale Osoba, z którą można wejść w relację i dopiero wtedy można Go poznać. Choć... przygoda z Bogiem wiąże się z ryzykiem, gdyż trudności zaczynają się dopiero z Bogiem, i może On poprowadzić człowieka drogami niemożliwymi do przewidzenia wcześniej. Doświadczyli tego i Abraham, i Jezus. To samo doświadczenie jest również udziałem ludzi wierzących współcześnie.

Książka "Jak mistyk sznuruje buty? Wielkie pytania i codzienne błahostki / Tęsknota za duchowością / Jesteście solą, nie zupą. O wyzwalającej sile radosnej wiary / Trudności zaczynają się dopiero z Bogiem. KOMPLET" - Lorenz Marti, Christoph Benke, Jonathan Düring OSB, Margareta Gruber OFM, Georg Steins - oprawa miękka - Wydawnictwo Homo Dei. Książka posiada 556 stron i została wydana w 2011 r. Cena 15.89 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Lorenz Marti, Christoph Benke, Jonathan Düring OSB, Margareta Gruber OFM, Georg Steins - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Kobieta - apostołką Eucharystii - okładka książki

Kobieta - apostołką Eucharystii

św. Urszula Ledóchowska
Jakiego księdza chcą ludzie? - okładka książki

Jakiego księdza chcą ludzie?

ks. Krzysztof Wons SDS
Prawda czy fałsz? - okładka książki

Prawda czy fałsz?

Josh McDowell, Bob Hostetler, Ralph Woodworth
Produkty podobne:
Powrót do cnót - okładka książki

Powrót do cnót

Gianfranco Ravasi
Doświadczanie Boga - okładka książki

Doświadczanie Boga

Carver Alan Ames, Aleksandra Brożek-Sala
Bitwa o życie i dusze - okładka książki

Bitwa o życie i dusze

Carver Alan Ames, Edyta Tombarkiewicz
Wiara, która uszczęśliwia - okładka książki

Wiara, która uszczęśliwia

o. Wojciech Jędrzejewski OP