pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Jak czytać kościoły. Krótki kurs architektury chrześcijańskiej
Tytuł książki:

Jak czytać kościoły. Krótki kurs architektury chrześcijańskiej

Autor książki:

Denis R. McNamara

Dane szczegółowe:
Wydawca: Arkady
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 135x165 mm
EAN: 9788321349633
ISBN: 978-83-2134-963-3
Data: 2016-06-27
27.43  39.00  11.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Jak czytać kościoły. Krótki kurs architektury chrześcijańskiej - opis książki:

Ta podręczna książka uczy cenić i rozumieć budowle sakralne świata chrześcijańskiego. Niemalże wszystkie cechy architektoniczne kościołów można analizować w odniesieniu do tego, w jaki sposób powstały i co ich budowniczowie chcieli dzięki nim powiedzieć. Architekci świątyń w najwyższym stopniu wyzyskiwali logikę struktur budowlanych, wznosząc kamienie ku niebu pod postacią strzelistych wież czy kunsztownych kopuł. Ponieważ architektura kościołów zawierała przekaz duchowy, często otrzymywała zdobienia elementami niestrukturalnymi i wspaniałe dekoracje. Jest to przewodnik, który każdemu, kto odnajduje przyjemność w zwiedzaniu kościołów, daje zasób wiadomości pozwalających na świadome podziwianie najbardziej spektakularnych dokonań ludzkości.

Jak czytać kościoły rozpoczyna się przeglądem typów budowli, stylów i materiałów. Kolejne rozdziały tłumaczą znaczenie i usytuowanie poszczególnych elementów architektonicznych, wyjaśniają ich funkcjonowanie w różnych epokach i miejscach na świecie. Końcowe rozdziały są poświęcone zagadnieniom z zakresu ornamentyki i symboliki. Niniejsza bogata w informacje publikacja - poruszająca mnóstwo faktów dotyczących architektury i religii - ukazuje wzniosłe przejawy twórczego kunsztu wpisanego w działalność budowniczych kościołów.

Książka "Jak czytać kościoły. Krótki kurs architektury chrześcijańskiej" - Denis R. McNamara - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Arkady. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2016 r. Cena 27.43 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]