pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Izrael oswojony

Autor książki:

Elżbieta Sidi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muza
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 560 s.
Wymiar: 135x200 mm
EAN: 9788377587065
ISBN: 978-83-7758-706-5
Data: 2014-02-26
27.46  39.99  12.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Izrael oswojony - opis książki:

Już znacie Izrael Ten z doniesień o wojnie, napięciu na Bliskim Wschodzie, aktach terroryzmu Z thrillerów Z powieści Amosa Oza, Meira Shaleva, Lizzie Doron, Eshkola Nevo wydawanych przez Muzę A może od dawna jest na liście Waszych podróży Przeczytajcie jednak tę książkę, bo to naprawdę rzadka okazja! Ela Sidi pokazuje Izrael taki, z jakim przyszło się oswajać właśnie jej, pochodzącej z Polski nie-Żydówce, która emigrację otrzymała w podarunku wraz z mężem, Izraelczykiem. Z humorem i nie bez autoironii opisuje dylematy, jakie nagle wtargnęły w jej życie. W jakim tu mówi się języku, czy raczej w ilu mówi się językach Czy każdy Izraelczyk jest Żydem, kto jest, a kto nie jest Żydem i jakie w państwie żydowskim ma to znaczenie Z kim zasiada się, a z kim nie przy jednym stole, co na nim postawić i jak to powinno być przyrządzone Co jest sprawą tradycji i zwyczaju, a co zakazem i nakazem religijnym respektowanym przez prawo A we wszystko to wplecione są ważne wydarzenia publiczne, historie konkretnych ludzi, anegdoty, popularne dowcipy.

Izrael Eli Sidi to kraj na wskroś nowoczesny, w którym tradycja ma zagwarantowane prawem miejsce, a w klimatyczne i krajobrazowe kontrasty zadziwiająco wpisują się skrajne różnice religijno-społeczne. Dla niej jest, jak sama pisze, fascynującym światem złożonym z tysięcy niepasujących do siebie, ściśniętych na małej przestrzeni kawałków, gdzie codzienność toczy się w sporach i kompromisach. Tu zawsze jest i tak, i nie i dobrze, i źle. Lewiego Eszkola, premiera Izraela, spytano kiedyś: kawa czy herbata Pół na pół - padła bardzo izraelska odpowiedź .

Ela Sidi, Polka i Izraelka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, autorka powieści Biała cisza i popularnego bloga Gojka z Izraela. Pracowała w legendarnej Księgarni Edmunda Neusteina w Tel Awiwie. Była modelką, hostessą w agencji modelek, korektorką w polskiej gazecie Nowiny-Kurier, tłumaczką z języka hebrajskiego, lektorką dubbingową, pracownicą studia graficznego i przez siedemnaście lat grafikiem w izraelskiej prasie.

Od dwudziestu lat mieszka z rodziną, mężem i dwojgiem dzieci, w Izraelu.

Książka "Izrael oswojony" - Elżbieta Sidi - oprawa miękka - Wydawnictwo Muza. Książka posiada 560 stron i została wydana w 2014 r. Cena 27.46 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]