pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Izabela. Wojownicza królowa
książka:

Izabela. Wojownicza królowa

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAB
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 672 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788328036666
ISBN: 978-83-2803-666-6
Data: 2016-11-14
pozycja niedostępna

Izabela. Wojownicza królowa - Kirstin Downey - opis książki:

W czasach, kiedy w żadnym kraju kobiety nie mogły samodzielnie decydować o sobie, dwudziestokilkuletnia dziewczyna zasiadła na tronie jednego z największych europejskich królestw. Izabela Kastylijska, zainspirowana przykładem Joanny d Arc, pragnęła zjednoczyć naród wokół chrześcijańskich wartości, pełnić funkcję opiekunki ubogich i potrzebujących, a także powstrzymać podboje Imperium Osmańskiego..

Kirstin Downey przedstawia portret kobiety z krwi i kości, ze wszystkimi jej lękami i pragnieniami, z całą jej przebiegłością, inteligencją, despotycznością i łagodnością matki piątki dzieci. To Izabela sfinansowała wyprawę Krzysztofa Kolumba i to ona powołała do życia hiszpańską inkwizycję, która przez następnych kilka wieków siała religijny terror. To wojska Izabeli odbiły Grenadę z rąk muzułmanów, a polityka wyznaniowa królowej przyczyniła się do exodusu hiszpańskich Żydów. To dzięki dalekosiężnym planom Izabeli i ich konsekwentnej, niekiedy brutalnej realizacji Hiszpania wkroczyła w okres największej świetności i bogactwa.

Książka Izabela. Wojownicza królowa nie jest tylko biografią kontrowersyjnej władczyni, lecz także panoramiczną opowieścią o Europie, świecie i dworach królewskich w dobie kryzysu papiestwa, gwałtownej rekonkwisty i przełomowych odkryć geograficznych. To napisana barwnym językiem, czerpiąca ze źródeł muzułmańskich, żydowskich i chrześcijańskich historia kobiety, której udało się zmienić bieg historii.

Książka „Izabela. Wojownicza królowa” - oprawa miękka - Wydawnictwo WAB.

Książka posiada 672 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Izabela. Wojownicza królowa"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Ulm 1805 - okładka książki
Ulm 1805 Robert F. Barkowski