pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Islam. Przyszłośc czy wyzwanie?

Autor książki:

David Pawson

Dane szczegółowe:
Wydawca: Varsovia
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788378291817
ISBN: 978-83-7829-181-7
Data: 2015-09-22
24.05  34.99  10.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Od lat zajmuję się problematyką prześladowania osób wierzących w Jezusa Chrystusa. W ostatnim czasie zauważam jednak lawinowo rosnącą liczbę represji skierowanych przeciwko chrześcijanom. Największym ich źródłem są wyznawcy Mahometa. Ogrom prześladowań i ich okrucieństwo w stosunku do chrześcijan sprawiły, że serca wielu naśladowców Chrystusa stają się przepełnione niechęcią wobec muzułmanów. W efekcie rodzą się bardzo silne ruchy antyislamskie, które za cel stawiają sobie siłowe przeciwstawianie się postępującej islamizacji Starego Kontynentu.

Równocześnie zauważalny jest także w wielu kościołach chrześcijańskich inny sposób myślenia, zakładający, że zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie ufają temu samemu Bogu. W imię takiego przekonania rodzą się wśród chrześcijan różnego rodzaju inicjatywy budowania dialogu międzyreligijnego, którego celem jest ustalenie zasad wspólnego (z muzułmanami) praktykowania wiary w Jedynego Boga. Niestety to podejście z biblijnego punktu widzenia jest całkowicie błędne i bardzo niebezpieczne.

Ścieranie się tych dwóch sposobów podejścia do islamu doprowadza do tego, że wielu chrześcijan traci zupełnie orientację w otaczającej ich rzeczywistości duchowej. Dlatego studium Davida Pawsona jest tak ważną, wręcz niezbędną książką, która znakomicie pomaga zrozumieć przyczyny islamizacji naszego kontynentu. Autor w szczery i nadzwyczaj uczciwy sposób analizuje kwestie związane z rozwojem islamu, odnosząc się tym samym do wyzwań, jakie ów niezwykle dynamiczny proces przyrostu wyznawców Mahometa niesie dzisiaj, w epoce postchrześcijańskiej, wyznawcom Chrystusa.

Książka "Islam. Przyszłośc czy wyzwanie?" - David Pawson - oprawa miękka - Wydawnictwo Varsovia. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2015 r. Cena 24.05 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
David Pawson - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Klucz do Biblii - okładka książki

Klucz do Biblii

David Pawson
Duszpasterstwa środowiskowe w latach - okładka książki

Duszpasterstwa środowiskowe w latach 1945-1989....

Cecylia Kuta, ks. Józef Marecki OFMCap (red.)
Nowy Testament a Judaizm - okładka książki

Nowy Testament a Judaizm

ks. Michał Czajkowski
Produkty podobne:
Islam i Jezus. Prawda i fakty - okładka książki

Islam i Jezus. Prawda i fakty

John Ankerberg, Emir Caner
Kalifat Europa - okładka książki

Kalifat Europa

Tomasz P. Terlikowski