pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

ISIS. Państwo islamskie. Brutalne początki armii terrorystów

Autor książki:

Benjamin Hall

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muza
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 335 s.
Wymiar: 135x200 mm
EAN: 9788328701366
ISBN: 978-83-2870-136-6
Data: 2015-11-17
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Jak doszło do tego, że tworzą najpotężniejszą, najbrutalniejszą i najlepiej finansowaną organizację, jaka kiedykolwiek w przeszłości istniała? Czy można ich zatrzymać?

Jeszcze rok temu zaledwie garstka ludzi słyszała o Państwie Islamskim. Dziś to jedno z największych zagrożeń terrorystycznych na świecie. Kim są dżihadyści z Państwa Islamskiego?
Benjamin Hall zabiera nas do wnętrza tak zwanego Państwa Islamskiego, do miast kontrolowanych przez dzihadystów, do ich więzień i obozów szkoleniowych. Poznamy szczegóły bitew, które utorowały terrorystom drogę do władzy. Zobaczymy, jak wygląda proces rekrutacyjny. Dowiemy się, skąd pochodzą pieniądze zapewniające im przetrwanie.

Jego wstrząsająca opowieść oparta jest na osobistych doświadczeniach i samodzielnie przeprowadzonych wywiadach. Hall stara się pokazać coś więcej niż tylko bezwzględnych dżihadystów, których znamy z ekranów telewizorów. Opowiada historię całego pokolenia ludzi wychowanych w chaosie i wyjaśnia skomplikowaną sytuację panującą w jednym z najbardziej niestabilnych zakątków świata.

Ta książka pozwala lepiej zrozumieć, jak nieodwracalne szkody może wyrządzić światu Państwo Islamskie.

Benjamin Hall - niezależny dziennikarz od 2006 roku zajmujący się regionem Bliskiego Wschodu. Współpracował między innymi z "New York Timesem", "Sunday Timesem", Fox News, BBC i "Independentem". Wielokrotnie relacjonował wydarzenia bezpośrednio z linii frontu.

Książka "ISIS. Państwo islamskie. Brutalne początki armii terrorystów" - Benjamin Hall - oprawa miękka - Wydawnictwo Muza. Książka posiada 335 stron i została wydana w 2015 r.