pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Irena Jarocka o sobie

Autor książki:

Mariola Pryzwan

Dane szczegółowe:
Wydawca: Szelest
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 256 s.
EAN: 9788365381248
ISBN: 978-83-6538-124-8
Data: 2022-10-20
49.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

W książce Irena Jarocka o sobie Mariola Pryzwan oddaje głos jednej z najważniejszych polskich artystek XX wieku, Irenie Jarockiej. W zebranych przez autorkę książki wywiadach piosenkarka opowiada między innymi o swoim dzieciństwie, koncertach i wiernej publiczności, karierze wokalnej, mężczyznach, małżeństwie i miłości, a także o pobycie we Francji i Ameryce. Mówi o córce, działalności charytatywnej i o przemijaniu. Irena Jarocka o sobie to publikacja bogato ilustrowana - czytelnik znajdzie tu wiele niepublikowanych jeszcze zdjęć artystki z jej domowego archiwum.

Mariolę Pryzwan znam i podziwiam od lat. Jest urodzoną biografką, dokładną, rzetelną, kochającą swoje bohaterki i bohaterów. Kiedy czytałam tę książkę, Irenka - to było wczoraj - bo tak o niej zawsze mówiłam, stanęła mi przed oczami, jak żywa. Niby nic dziwnego, bo przecież tekst składa się z cytatów z różnych rozmów z Ireną Jarocką od początku jej kariery. Ale jak to jest ułożone i zredagowane! Czułam się tak, jakby Irena opowiadała mi jeszcze raz historię swego życia, jak to ona - szczerze, bez upiększeń.

(Maria Szabłowska)

Książka "Irena Jarocka o sobie" - Mariola Pryzwan - oprawa twarda - Wydawnictwo Szelest. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2022 r. Cena 49.33 zł. Zapraszamy na zakupy!