pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
Intuicja. Mądrość uczuć
książka:

Intuicja. Mądrość uczuć

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAB
Rok wyd.: 2009
Oprawa: twarda
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 142x202 mm
EAN: 9788374146685
ISBN: 9788374146685
Data: 2009-09-11
pozycja niedostępna

Intuicja. Mądrość uczuć - opis wydawcy:

Intuicja zdobywa sobie posłuch często w niezwykle dziwnych okolicznościach. Zmienia bieg historii, decyduje o przepływie wielkich sum pieniędzy i kieruje codziennymi wyborami.
Gerald Traufetter
Jak to się dzieje, że niektórzy zakochują się na całe życie od pierwszego wejrzenia? Dlaczego pierwsze posunięcie, które przychodzi do głowy doświadczonemu szachiście, zwykle okazuje się najwłaściwsze? Często impuls do konkretnych działań pojawia się nieoczekiwanie, zupełnie nie wiadomo skąd?
W życiu często kierujemy się intuicją. Zdaniem wielu dawniejszych badaczy przeczucia należało zaliczyć wyłącznie do sfery ezoterycznej. "Dokonuj świadomych wyborów!", tak przez wiele lat brzmiało główne hasło psychologii. Od kilku lat psychologowie i neurolodzy z uwagą przyglądają się zjawisku intuicji. Najnowsze badania zajmują się procesami zachodzącymi w mózgu, które skłaniają nas do podejmowania określonych decyzji. Dziś naukowcy są skłonni przyznać, że aby podjąć dobrą decyzję, trzeba posłuchać zarówno rozumu, jak i intuicji. I dlatego wiedza o podświadomych procesach może się okazać niezwykle pomocna. Jeśli ktoś chce we właściwy sposób skorzystać z możliwości, jakie daje intuicja, musi dokładnie wiedzieć, kiedy można jej zaufać.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Poniedziałek, 25 Marca 2019 roku.