pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Inny Meksyk. Opowieści Zapatystów

Autor książki:

Barbara Prądzyńska

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Bractwa Trojka
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 165 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788393996506
ISBN: 978-83-939965-0-6
Data: 2014-12-12
30.24  32.00  1.76 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wreszcie wychodzi książka nad którą tak długo pracowaliśmy i na którą tak wielu czeka. Od czwartku ( 04.12) będziemy ją do was rozsyłać jeszcze cieplutką z drukarni, a już teraz możecie na nią składać zamówienia taniej, w przedpłacie.

„INNY MEKSYK: INNE SNY. Opowieści zapatystów” to na gruncie polskim pierwsza próba opowiedzenia historii i teraźniejszości tego społeczno - politycznego ruchu, w całej palecie barw i znaczeń, jakie sobą reprezentuje. Publikacja zawiera nie tylko starannie wybrane słynne deklaracje i odezwy z Dżungli Lakandońskiej, opowiadania Marcosa oraz ukazujący „zapatyzm w praktyce dnia codziennego” wywiad z Podkomendantem, ale też dużo więcej. Niejako druga część książki, równie ważna, to bowiem teoretyczne spojrzenie - polityczne, kulturowe, językowe - niezwykłego świata meksykańskich Indian, owocu 500 lat różnych form wyzysku. Znakomici akademicy - czasem i praktycy (jak John Berger, który wybrał się do Chiapas, by porozmawiać z Podkomendantem i naszkicować jego portret) - w różnych formach, od tekstu naukowego przez popularny po niemal literacki esej, przybliżają konteksty kulturowe i polityczne współczesnego zapatyzmu. Dzięki temu otrzymujemy swoiste kompendium, komplementarne spojrzenie na świat tego wciąż żywego ruchu oporu wobec wszelkich formom ucisku.

Książka "Inny Meksyk. Opowieści Zapatystów" - Barbara Prądzyńska (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Bractwa Trojka. Książka posiada 165 stron i została wydana w 2014 r. Cena 30.24 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]