pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ingmar Bergman. Miłość, seks i zdrada

Autor książki:

Thomas Sjoberg

Dane szczegółowe:
Wydawca: Albatros
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 155x215 mm
EAN: 9788381253352
ISBN: 978-83-8125-335-2
Data: 2018-07-23
37.28 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:


Bergman-reżyser i Bergman-człowiek. Czytelnik sam oceni, który z nich jest mu bliższy.

Ingmar Bergman miał pięć żon, dziewięcioro dzieci i niezliczone kochanki. Swoich aktorów traktował przedmiotowo – najważniejszy był film. Jako nastolatek fascynował się niemieckim nazizmem. Nie znosił, gdy ktoś mu się sprzeciwiał. Był prawdziwym tytanem pracy, konsekwentnym, zdyscyplinowanym i punktualnym, i tego samego wymagał od innych.

Większość wielbicieli twórczości Ingmara Bergmana potrafi wymienić z pamięci wiele jego znakomitych filmów. Siódma pieczęć, Jajo węża, Źródło, Persona czy Wieczór kuglarzy znane są wszystkim miłośnikom kina. Niewiele wiemy o Bergmanie jako o człowieku – o jego słabościach, wadach i ułomnościach. Jeszcze mniej wiadomo o jego prywatnym życiu i grzechach młodości. Thomas Sjöberg postanowił uzupełnić naszą wiedzę na ten temat i zdjąć z piedestału postać światowej sławy reżysera.

Książka ukaże się w setną rocznicę urodzin Ingmara Bergmana – szwedzkiego reżysera filmowego i teatralnego, uważanego za jednego z największych artystów w historii kina.

Biografia Bergmana zagłębia się w prywatne życie reżysera. Opowiada o jego dzieciństwie, pięciu małżeństwach, w których urodziło się dziewięcioro dzieci, oraz licznych związkach.

Anna Nowacka-Isaksson, „Rzeczpospolita”

Książka "Ingmar Bergman. Miłość, seks i zdrada" - Thomas Sjoberg - oprawa Twarda - Wydawnictwo Albatros. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2018 r. Cena 37.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.