pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Polska.541 fotografii (wersja por.)
Polska.541 fotografii (wersja por.) 21.10 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Polska. Dom tysiącletniego narodu
Polska. Dom tysiącletniego narodu 60.62 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Rosja
Rosja 76.54 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Indonezja / Boliwia
książka:

Indonezja / Boliwia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Terraquest
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Wymiar: 245x165 mm
EAN: 9788361155966
ISBN: 978-83-6115-596-6
Data: 2011-11-14
pozycja niedostępna

Indonezja / Boliwia - opis książki:

Indonezja.
Indonezja to ponad siedemnaście tysięcy wysp rozdzielających wody Pacyfiku od Oceanu Indyjskiego. Dzięki naturalnym barierom, które przez wieki ograniczały wzajemne wpływy każda z wysp jest inna - krajobrazowo, kulturowo i religijnie...
Splecione burzliwą historią religie, kultury, grupy etniczne ze swymi odrębnymi językami, tworzą kolorową mozaikę, której wyjątkowość łatwo dostrzec.
Indonezja to także największe sanktuarium fauny i flory świata. Tropikalne lasy deszczowe pełne gigantycznych drzew, rajskich ptaków i niezwykłych orchidei sąsiadujących ze szczytami pokrytymi wiecznym śniegiem. W plątaninie lian, wilgotnym poszyciu lasów, w koralowych wybrzeżach przetrwały najrzadsze gatunki roślin i zwierząt. To raj, wewnątrz którego drzemią potężne siły natury, zamknięte w rozciągających się majestatyczne na tle błękitnego nieba wulkanów, rozrzuconych wokół nadpobudliwego Pierścienia Ognia.
Boliwia.
Tak jak Tybet, zagubiona gdzieś na końcu świata, urzeka i fascynuje barwną kulturą, bezkresnymi krajobrazami i pięknem lodowcowych szczytów. Oszałamia parną i pulsującą życiem Amazonią, rozpostartą jak raj obfitości u stóp surowych, niedostępnych i zmrożonych Andów Najwyżej położone i najtrudniej dostępne państwo Ameryki Południowej. Najbardziej indiańskie w ciągle żywej tradycji i wierzeniach. Największe solnisko świata, najwyżej położone żeglowne jezioro, stolica, lotnisko... Niewątpliwie najbardziej fascynujący i różnorodny kraj całego kontynentu.

Książka „Indonezja / Boliwia” - oprawa twarda - Wydawnictwo Terraquest.

Książka posiada 0 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Indonezja / Boliwia"