pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
In vitro. Bez strachu, bez ideologii
książka:

In vitro. Bez strachu, bez ideologii

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muza
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788328701717
ISBN: 978-83-2870-171-7
Data: 2016-02-09
26.83  39.90  13.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

In vitro. Bez strachu, bez ideologii - Anna Krawczak - opis książki:

"In vitro. Bez strachu, bez ideologii" Anny Krawczak to pierwsza na polskim rynku książka podejmująca w wyważony sposób tematykę metody in vitro w tak szerokim zakresie. Jest polemiką z popularnymi i pokutującymi mitami na temat tej metody, krążącymi w polskim społeczeństwie, podsycanymi przez media, kościół i polityków. A także próbą analizy samej metody i sytuacji prawnej in vitro w Polsce.

Autorka śledzi proces zapłodnienia in vitro od początku do końca. Od dylematów moralnych, przez uregulowania prawne, po zagadnienia biotechniczne i etyczne. Stara się odpowiedzieć na trudne pytania, jak granice ingerencji w ludzki zarodek. Przygląda się naprotechnologii proponowanej przez Kościół jako alternatywna metoda dla in vitro. Mówi o niebezpieczeństwach związanych z dawstwem na każdym etapie (nasienie, jajeczko, zarodek). I wskazuje na to, że losy dzieci poczętych metodą in vitro nie kończą się z chwilą ich poczęcia - to są często dorośli już ludzie, których debata na temat etyki tej metody bezpośrednio dotyka.

Jej rozważania przeplatane są poruszającymi historiami osób, z którymi zetknęła się i prywatnie, i podczas swojej pracy społecznej w Stowarzyszeniu "Nasz bocian".

Książka jest pozycją wyjątkową ze względu na osobę autorki. Anna Krawczak sama jest matką, która młodsze dziecko urodziła korzystając z metody in vitro. Była katoliczką z głęboko wierzącej rodziny, musiała przejść cały proces godzenia się na metodę, której nie akceptuje kościół, a która była jej jedyną szansą na urodzenie dziecka. Opowiada nie tylko o przeżyciach swoich, ale i męża oraz starszego syna.

Książka „In vitro. Bez strachu, bez ideologii” - oprawa miękka - Wydawnictwo Muza.

Książka posiada 464 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "In vitro. Bez strachu, bez ideologii"
Produkty podobne:
Doświadczenie in vitro - okładka książki
Doświadczenie in vitro Magdalena Radkowska-Walkowicz