pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Imperium tajemnic. Brytyjski wywiad, zimna wojna i upadek imperium
»
»
książka:

Imperium tajemnic. Brytyjski wywiad, zimna wojna i upadek imperium

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 504 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 9788375369052
ISBN: 9788375369052
Data: 2015-01-22
pozycja niedostępna

Imperium tajemnic. Brytyjski wywiad, zimna wojna i upadek imperium - opis wydawcy:

Koniec drugiej wojny światowej nie przyniósł światu oczekiwanego pokoju. W różnych zakątkach globu rozgorzały nowe konflikty. Imperium brytyjskie chyliło się ku upadkowi, a dla tajnych agentów Jej Królewskiej Mości rozpoczął się kolejny etap - zimna wojna i wyścig z agentami Stalina.

"Imperium tajemnic" odsłania kulisy działania brytyjskiego wywiadu u schyłku imperium - największego imperium w historii świata, którego rozpad miał kluczowe znaczenie nie tylko dla Wielkiej Brytanii, ale także dla międzynarodowych stosunków w okresie zimnowojennego konfliktu.

MI5 odegrało w nim ogromną rolę, choć działalność wywiadu była ściśle tajna, również w procesie powstawania nowych niepodległych państw na całym świecie.

Autor korzystał z oficjalnych dokumentów i osobistych zapisków, ale przede wszystkim z zasobów tajnego archiwum w Hanslope Park, które skrywało najciemniejsze i nierzadko wstydliwe sekrety z ostatnich dni brytyjskiego imperium.

Książka Waltona to uzupełnienie istotnej luki w powojennej historii świata. Rzuca nowe światło między innymi na walki w Afryce czy wojny toczone w Palestynie i na Półwyspie Arabskim.

"Fascynująca historia wywiadu i imperium. Książka Waltona jest doskonale aktualna. Ukazuje się w momencie, gdy Zjednoczone Królestwo przymierza się do publicznego dochodzenia w sprawie systemowych tortur, którym prawdopodobnie poddawano więźniów w Iraku. Walton rzuca światło na zatrważający fakt stosowania tortur." Ed Vulliamy, The Observer

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Druga strona sojuszu - okładka książki
Druga strona sojuszu Anna Zapalec
Czwartek, 21 Marca 2019 roku.