pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ilustrowany słownik wyrazów obcych
Tytuł książki:

Ilustrowany słownik wyrazów obcych

Autor książki:

Katarzyna Ćwiękała

Dane szczegółowe:
Wydawca: Greg
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788375173697
ISBN: 978-83-7517-369-7
Data: 2012-05-08
12.78 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Ilustrowany słownik wyrazów obcych - opis książki:

Język to niezwykła materia, bardzo chłonna, wciąż zmieniająca się. Jest zapisem naszej historii, w niej zachowały się wpływy innych kultur. Możemy dotrzeć do tych śladów badając pochodzenie słów, które są w naszym języku. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wiele używamy słów pochodzenia obcego, z jakiego języka się wywodzą, jakie było ich znaczenie.

Ilustrowany słownik wyrazów obcych zawiera wybór najważniejszych słów w języku polskim, które pochodzą z innych języków. Wiedza ta przyda się w szkole i życiu codziennym. Każde hasło - słowo zostało wyjaśnione w przystępny sposób, zawiera informacje, z jakiego języka się wywodzi. Ponadto do każdego hasła dodana została historyjka, która zawiera śmieszną scenkę z tym słówkiem, ilustruje go. Fabularyzowane opowieści i pięknie ilustracje sprawiają, że słownik czyta się jak książkę, dzięki czemu można uczyć się doskonale się przy tym bawiąc. To idealna książka dla każdego ucznia! Książkę zdobi też twarda, trwała oprawa! Serdecznie polecamy!

Książka "Ilustrowany słownik wyrazów obcych" - Katarzyna Ćwiękała - oprawa miękka - Wydawnictwo Greg. Książka posiada 184 stron i została wydana w 2012 r. Cena 12.78 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]