pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ignacy Loyola. Sam i na piechotę

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 568 s.
Wymiar: 140x220 mm
EAN: 9788377679890
ISBN: 978-83-7767-989-0
Data: 2014-05-14
34.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Książka Ignacy Loyola, sam i na piechotę została uznana za jedną z najbardziej wartościowych biografii tego niezwykłego człowieka i założyciela Towarzystwa Jezusowego (jezuitów).

Autor opisuje Ignacego jako człowieka z krwi i kości, cierpliwego i wyrozumiałego psychologa oraz przewodnika dusz. Jednocześnie obala mity i stereotypy określające go jako manipulatora i despotę. Nazywa go raczej Don Kichotem w boskim stylu, ponieważ całe swoje życie poświęcił walce o ideały. Ignacy potrafił zamieniać marzenia w czyn. Przykładem życia pociągał za sobą innych. Początkowo jeszcze pielgrzym bezustannie podążający za głosem Bożego wołania i szukający swego miejsca w świecie. Z czasem osiadł w Rzymie, gdzie za pomocą korespondencji próbował objąć opieką rozrastające się Towarzystwo Jezusowe rozproszone w wielu zakątkach świata.

José Ignacio Tellechea Idígoras (1928-2008) - hiszpański duchowny, historyk i teolog z Kraju Basków. Podczas studiów na Uniwersytecie Gregoriańskim przyjaźnił się z Angelo Roncallim, przyszłym papieżem Janem XXIII. Przez długie lata był kierownikiem katedry Historii Kościoła Uniwersytetu Papieskiego w Salamance. Jako historyk specjalizował się w epoce hiszpańskiego Złotego Wieku (XVI-XVII w.). Jest autorem ponad 100 książek, w tym wartościowych biografii, m.in. Filipa II Habsburga, Franciszka Ksawerego, fray Bartolomégo Carranzy, a także Ignacego Loyoli.

Książka "Ignacy Loyola. Sam i na piechotę" - José Ignacio Tellechea Idígoras - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 568 stron i została wydana w 2014 r. Cena 34.63 zł. Zapraszamy na zakupy!