pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Wyprawa Gniewomira - okładka książki
Wyprawa Gniewomira pozycja dostępna
Saturnin - okładka książki
Saturnin pozycja dostępna
Polska znana i mniej znana - okładka książki
Polska znana i mniej znana pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Hiszpania, jakiej nie znacie. Kastylia-La Mancza. W krainie błędnych...
książka:

Hiszpania, jakiej nie znacie. Kastylia-La Mancza. W krainie błędnych rycerzy i wiatraków

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poligraf
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788378561262
ISBN: 978-83-7856-126-2
Data: 2013-06-18
Cena wydawcy: 28.00 złpozycja niedostępna

Hiszpania, jakiej nie znacie. Kastylia-La Mancza. W krainie błędnych rycerzy i wiatraków - Marzena Olechowska, Grzegorz Chołopiak - opis książki:

Być może Don Kichote w ogóle nie istniał podobnie jak Sancho Pansa i pozostali bohaterowie powieści. Jedno jest jednak pewne - ziemia po której Cervantes podróżował przed 400 laty to nie fikcja literacka. To jest ta sama Kastylia-La Mancza ze swoimi równinami winnicami gajami oliwnymi zaginionymi na mapie wioseczkami... Zachęcamy Was do pobłądzenia po La Manczy. Na długo zapamiętacie wrażenia z tej wyprawy. Odkryjecie historyczne miejsca które zapierają dech w piersiach. Widoki mijanych krajobrazów które znamy z opisów Cervantesa dostarczą niezwykłych wzruszeń. Poczujecie dreszcz emocji dotykając kamieni murów które pamiętają czasy błędnego rycerza sprzed 400 lat. To propozycja dla tych którzy lubią sami rysować na mapie swój szlak uciekają przed kurortami pełnymi turystów. Wybraliśmy trasę którą można przejechać bez wysiłku w dziesięć dni. Zabierzemy poszukiwaczy przygód w miejsca które nas zauroczyły a nie zawsze stanowią tzw. obowiązkowy punkt w tradycyjnych przewodnikach turystycznych. Marzena Olechowska ełczanka swoje życie zawodowe związała z Warmią i Mazurami. Dziennikarz z zawodu i z zamiłowania. Pracowała w Gazecie Wyborczej a także innych mediach lokalnych. Od 7 lat mieszka w Hiszpanii w Kastylii-La Manczy. Jako wolny dziennikarz korespondent pisuje o tematyce poświęconej Hiszpanii i Polonii hiszpańskiej. Jej pasje to sport i podróże. Grzegorz P. Chołopiak uczuciowo związany z Lublinem i Podlasiem lekarz ginekolog fotograf i karykaturzysta publikujący rysunki w pismach medycznych - wszystko z zamiłowania. Od 7 lat pracuje w Hiszpanii. Zakochany w Kastylii-La Manczy do której trafił przez przypadek gdzie bez przeszkód może łączyć swoje pasje z życiem zawodowym.

Książka „Hiszpania, jakiej nie znacie. Kastylia-La Mancza. W krainie błędnych rycerzy i wiatraków” - oprawa miękka - Wydawnictwo Poligraf.

Książka posiada 80 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Hiszpania, jakiej nie znacie. Kastylia-La Mancza. W krainie błędnych..."