pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Historia Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących
Tytuł książki:

Historia Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Avalon
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788377303924
ISBN: 978-83-7730-392-4
Data: 2019-06-05
Cena wydawcy: 42.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Zachęcam do poznania “Historii Zgromadzenia” napisanej przez Założycielkę u jego początków, aby zobaczyć Jej oczami i sercem to, co było naszą kolebką – początkiem Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących. Poznanie przeszłości pomaga w zrozumieniu teraźniejszości, tego kim jesteśmy jako stworzenie Boże ukształtowane na Jego obraz i podobieństwo, jako siostry i bracia Jezusa Chrystusa, który dla naszego zbawienia umarł na Krzyżu i zmartwychwstał, jako duchowe córki Kazimiery Gruszczyńskiej i bł. ojca Honorata Koźmińskiego. Pozwala na nowo odkrywać naszą tożsamość. Wnikając w przeszłość, pochylając się z szacunkiem nad historią i doświadczeniami innych, patrzymy bez obaw i lęku w przyszłość, ucząc się od niej konsekwentnie przeżywanej wiary, wytrwałej nadziei i odważnej miłości. (z Przedmowy m. Jolanty Milanowskiej CSFA)

Chociaż Autorka dedykowała “Historię Zgromadzenia” swym duchowym córkom – franciszkankom od cierpiących, to jednak odbiorcami jej treści może być znacznie szerszy krąg osób. Opisywane wydarzenia i problemy, przywoływane postacie, osobiste doświadczenia o wymiarze religijnym zarówno matki Kazimiery Gruszczyńskiej, jak i pierwszych jej współtowarzyszek, ukazują ówczesne środowisko religijne i kościelne, polityczne, warunki życia na ziemiach polskich – zwłaszcza na terenie zaboru rosyjskiego – w ostatnich dekadach XIX wieku i na początku kolejnego stulecia. Zatem zasadne jest, aby po dzieło matki Kazimiery sięgnęli historycy, biografowie, regionaliści, socjolodzy oraz teolodzy, a także każdy, kto interesuje się dziejami ziem polskich pod zaborem rosyjskim i losami Polaków na przełomie XIX i XX wieku. (ze Wstępu s. Lucyny Czermińskiej CSFA, ks. Józefa Mareckiego)

Książka "Historia Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących" - s. Lucyna Czermińska CSFA, ks. Józef Marecki (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Avalon. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
s. Lucyna Czermińska CSFA, ks. Józef Marecki (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Ksiądz Wincenty Granat. Seria: - okładka książki

Ksiądz Wincenty Granat. Seria: Źródła i monografie...

ks. Zdzisław Janiec, Marcin Tkaczyk, Halina Szumił