pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Historia Polski
Tytuł książki:

Historia Polski

Autor książki:

Tadeusz Ćwikilewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Arystoteles
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 60 s.
Wymiar: 210x295 mm
EAN: 9788380383258
ISBN: 978-83-8038-325-8
Data: 2019-01-24
10.68  15.99  5.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Historia Polski - Tadeusz Ćwikilewicz - opis książki:

Oddajemy w Państwa ręce Historię Polski, która w zwięzły sposób przedstawia dzieje naszego kraju od czasów prehistorycznych aż do dziś. Książka została podzielona na części wyznaczane wydarzeniami o przełomowym dla naszego kraju znaczeniu. Stąd mamy rozdziały dotyczące: prehistorii ziem polskich, początków państwa polskiego, Polski pod rządami Piastów, Andegawenów, Jagiellonów i królów elekcyjnych, ziem polskich pod zaborami i w czasie I wojny światowej, okresu międzywojennego oraz II wojny światowej i wreszcie Rzeczpospolitej po 1945 r. i 1989 r.

W publikacji nie wzięto pod uwagę zagadnień związanych z gospodarką i kulturą Polski oraz nie zamieszczono opisu szerokiego tła - powszechnej historii świata. Część faktów pominięto, o niektórych zaś tylko wspomniano. Nie ma bowiem możliwości, aby w sposób wyczerpujący przedstawić tak niezwykle bogate dzieje Polski w niewielkim tomie. Całość uzupełniają czarno- białe rysunki i barwne fotografie.

Mamy nadzieję, że Historia Polski stanie się inspiracją do dalszego indywidualnego poznawania dorobku naszych przodków, którzy przez wiele lat byli poddawani naciskom obcych rządów.

Ich walka o przetrwanie i zachowanie tożsamości, toczona konsekwentnie i z uporem, sprawiła, że dziś możemy cieszyć się tak upragnioną przez nich wolnością.

Książka „Historia Polski” - oprawa twarda - Wydawnictwo Arystoteles. Książka posiada 60 stron i została wydana w 2019 r. Cena 10.68 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Historia Polski"
Tadeusz Ćwikilewicz - autor m.in.:
Polska. Historia naszej Ojczyzny - okładka książki
Polska. Historia naszej Ojczyzny Tadeusz Ćwikilewicz;
Produkty podobne:
Polska. Historia naszej Ojczyzny - okładka książki
Polska. Historia naszej Ojczyzny Tadeusz Ćwikilewicz
Polska Niepodległa - okładka książki
Polska Niepodległa praca zbiorowa