pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Historia muzyki

Autor książki:

Liliana Zganiacz-Mazur

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Muzyczne CONTRA
Rok wyd.: 2003
Oprawa: miękka
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788372152763
ISBN: 83-7215-276-4
Data: 2008-06-26
Obniżka! 27.36  28.00  0.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

ABC - Historia muzyki jest kolejną pozycją książkową z cyklu Biblioteczka Ucznia wydawanych przez Wydawnictwo Muzyczne CONTRA. Zakres materiału obejmuje okres od czasów prehistorycznych - muzyki ludów prymitywnych, krajów o początkach kultury muzycznej, następnie starożytnej Grecji i Rzymu, poprzez kulturę średniowiecza, a następnie nowożytną – od epoki renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu, impresjonizmu, neoromantyzmu i XX wieku - do muzyki współczesnej.
Oddzielnie wyszczególniona została historia muzyki polskiej.
W każdym okresie kultura przedstawiona została całościowo, włączona została również nauka, filozofia, publicystyka, a także literatura i sztuki plastyczne. W częściach dotyczących historii muzyki polskiej podane zostały również ogólnikowo wydarzenia historyczne epoki, ze względu na ich wpływ na kulturę danego okresu.
W poszczególnych zagadnieniach twórcy (kompozytorzy, pisarze i poeci, malarze i rzeźbiarze) umieszczeni są chronologicznie według kolejności ich dat urodzenia. Po każdym tytule utworu muzycznego podana jest data jego powstania lub pierwszego wykonania.
Sylwetki kompozytorów we wszystkich epokach nakreślone zostały według ich znaczenia w stosunku do historii muzyki.
Książka ABC – Historia muzyki ma za zadanie przedstawienie historii muzyki w sposób przystępny dla młodego czytelnika. Celem jej jest przybliżenie i umiejscowienie w czasie różnorodnych aspektów życia muzycznego na przestrzeni dziejów.

Książka "Historia muzyki" - Liliana Zganiacz-Mazur - oprawa miękka - Wydawnictwo Muzyczne CONTRA. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2003 r. Cena 27.36 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]