pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - O dwóch takich co nie bali się
O dwóch takich co nie bali się terrorystów 10.73 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Historia mojego życia. Tom 5
książka:

Historia mojego życia. Tom 5

autor:

George Sand

Dane szczegółowe:
Wydawca: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 175x250 mm
EAN: 9788364823329
ISBN: 978-83-6482-332-9
Data: 2016-04-22
pozycja niedostępna

Historia mojego życia. Tom 5 - George Sand - opis książki:

Po blisko 160 latach od spisania Histoire de ma vie przez George Sand ukazało się pierwsze pełne polskie wydanie 5 tomów. Prezentujemy ostatni z 5 tomów "Historii mojego życia" w przekładzie prof. Zbigniewa Skowrona.

Część V, Życie literackie i osobiste. 1832-1850, odsłania sukcesy literackie autorki, jej załamania psychiczne spowodowane trudnościami życia, rozwodem, wysiłkiem wychowania dzieci. Znajdujemy też tutaj charakterystykę Chopina. Autorka nie pisze o "burzy" rozstania z kompozytorem, ale z dystansu czasowego ze smutkiem patrzy na ich związek, konstatując: "Moje serce jest cmentarzem".

George Sand, wybitna francuska powieściopisarka, autorka licznych dramatów i esejów, była jedną z najsłynniejszych kobiet XIX-wiecznej Francji. Jej związek z Fryderykiem Chopinem w latach 1838-1847 okazał się dla obojga najdłuższym i prawdopodobnie najważniejszym w ich życiu. Pięciotomowe pamiętniki George Sand, wydane po raz pierwszy w latach 50. XIX wieku w Paryżu pod tytułem Histoire de ma vie, nigdy dotąd nie zostały w całości przełożone na język polski. Stanowią one nie tylko szeroko zakrojony, barwny dokument niezwykłej epoki, sięgającej od czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej po okres panowania króla Ludwika Filipa, lecz pozostają również cennym źródłem wiedzy nieodzownym do zrozumienia biografii autorki Lukrecji Floriani, w szczególności zaś relacji łączących ją z Chopinem i jego muzyką.

Książka „Historia mojego życia. Tom 5” - oprawa twarda - Wydawnictwo Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Książka posiada 320 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Historia mojego życia. Tom 5"
George Sand - autor m.in.:
Korespondencja - okładka książki
Korespondencja Gustaw Flaubert , George Sand;