pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
okładka książki - Historia powszechna. Średniowiecze
Historia powszechna. Średniowiecze 55.14 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Bannockburn 1314
Bannockburn 1314 15.54 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Historia Inkwizycji
książka:

Historia Inkwizycji

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 136x210 mm
EAN: 9788373189690
ISBN: 978-83-7318-969-0
Data: 2008-11-18
Cena wydawcy: 29.90 złpozycja niedostępna

Historia Inkwizycji - Franco Cardini, Marina Montesano - opis książki:

HISTORIA INKWIZYCJI Autorzy: Franco Cardini, Marina Montesano kategoria: Religioznawstwo seria: Biblioteka Historii Kościoła Seria Biblioteka Historii Kościoła przybliża wydarzenia i postaci, które w istotny sposób wpłynęły na dzieje chrześcijaństwa i inspirującej się nim przez długie wieki kultury europejskiej. Seria napisana przystępnym językiem równocześnie stosuje rygorystyczne kryteria naukowości.
Publikacje ukazujące się w tej serii, adresowane są do wszystkich zainteresowanych dziejami chrześcijaństwa, a zwłaszcza do studentów i wykładowców historii oraz publicystów. Już od pierwszych lat chrześcijaństwa ścierały się różne poglądy na temat prawd wiary. Począwszy od edyktu Teodozjusza w 381 r., chrześcijaństwo stało się religią państwową, a odmienne od niego kulty zaczęły podlegać serii ograniczeń. Przestrzeganie prawd wiary, po oficjalnej chrystianizacji władzy, stało się sprawą publiczną, której najwyższym gwarantem był imperator. Instytucje świeckie, które wszakże - jako że wszelka forma władzy była uznawana za pochodzącą od Boga - nie mogły podchodzić obojętnie do problemu herezji. Ich szerzenie się było uważane za niebezpieczeństwo dla stabilności instytucji i ustanowionego porządku. Herezję interpretowano zatem jako zdradę boskiego majestatu i wiązano z nią karę przewidzianą dla zdrajców majestatu ziemskiego. Przynajmniej początkowo nie wiązało się to z tezami doktrynalnymi, jednak między IV a XII w. sobory dostrzegały w Kościele łacińskim nieustanne odżywanie form heretyckich, które były definiowane i osądzane. Stopniowo utwierdzał się autorytet i władza biskupa Rzymu, papieża. Przypadające biskupom zadanie rozpoznawania grup heretyckich i wskazywania władzom świeckim celem ich zwalczania stopniowo zostało skupione w rękach Kurii rzymskiej, decydującej o stosowanych metodach i instrumentach.
dodatkowe info.: format WAM: 136×210 mm stron: 192 ISBN: 978-83-7318-969-0 rodzaj oprawy: miękka cena detaliczna: 29,90 zł

Książka „Historia Inkwizycji” - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM.

Książka posiada 192 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Historia Inkwizycji"
Franco Cardini, Marina Montesano - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: