pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Helenka poszła do Nieba

Autor książki:

Małgorzata Pabis

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rafael
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788365889331
ISBN: 978-83-65889-33-1
Data: 2018-02-01
Cena wydawcy: 24.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Helenka Kmieć - postać absolutnie wyjątkowa, porywająca, a przy tym zmuszająca do głębokiej refleksji. Wykorzystała swoją młodość, energię i zapał najlepiej, jak tylko się da: postanowiła służyć innym ludziom i Bogu. Wyruszyła na misję do Boliwii, by jako wolontariuszka pomagać siostrom służebniczkom dębickim w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci w Cochabamba. 24 stycznia 2017 roku została zamordowana. Pierwszy w rodzinie o jej śmierci dowiedział się wujek - ks. bp Jan Zając. „Helenka poszła do Nieba” - z tymi słowami stanął w drzwiach rodzinnego domu wolontariuszki.

Prezentowana książka jest zbiorem świadectw osób, które znały Helenkę w realiach jej codziennego życia. Sądzę, że warto się przy nich zatrzymać, bo świętym nie zostaje się po śmierci, lecz jest się nim za życia. Kościół - po dokładnym zbadaniu życia kandydatów na ołtarze - wydaje tylko ostateczny werdykt, że danej postaci przysługuje ten tytuł. Ważne jest, że apostolska posługa Helenki trwa nadal, a jej życie oddane Bogu i ludziom może być także cenną inspiracją do odważnego pójścia drogą Ewangelii, która nie ma granic.

ks. Franciszek Ślusarczyk

rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Książka "Helenka poszła do Nieba" - Małgorzata Pabis - oprawa miękka - Wydawnictwo Rafael. Książka posiada 128 stron i została wydana w 2018 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]