pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Hebrajsko-Polski i Aramejsko-Polski Słownik Stronga. z lokalizacją...
Książki »
Tytuł książki:

Hebrajsko-Polski i Aramejsko-Polski Słownik Stronga. z lokalizacją słów hebrajskich i aramejskich oraz kodami Baumgartnera. Prymasowska Seria Biblijna

Autor książki:

James Strong

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vocatio
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 1200 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788378292371
ISBN: 978-83-7829-237-1
Data: 2017-09-12
160.28  240.00  79.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Hebrajsko-polski i aramejsko-polski słownik Stronga z lokalizacją słów hebrajskich i aramejskich oraz kodami Baumgartnera podaje znaczenie słów występujących w Biblii Hebrajskiej (Tora, Prorocy i Pisma), czyli w protokanonicznych księgach Starego Testamentu, a także ich wyjaśnienie i lokalizację. Wszystkie słowa wyszczególniono w porządku alfabetycznym i opatrzono numeracją, zaś ich transliteracja alfabetem łacińskim wskazuje na właściwą wymowę, co jest przydatne w przyswajaniu hebrajszczyzny biblijnej. Wielką pomoc stanowią informacje dotyczące pierwotnych rdzeni słowotwórczych w języku hebrajskim i aramejskim, niezbędne w procesie uczenia się języków biblijnych i gruntownego rozpoznawania sensu tekstu. Słownik Stronga stanowi cenne uzupełnienie wydanych wcześniej w ramach "Prymasowskiej Serii Biblijnej" interlinearnych przekładów Starego Testamentu (PSB 14, 22, 27 i 32), opatrzonych kodami gramatycznymi, transliteracją i indeksami analizowanych słów. Ogromną zaletą jest uwzględnianie kodu podanego w dwutomowym Wielkim słowniku hebrajsko-polskim i aramejsko-polskim Starego Testamentu, który opracowali L. Koehler, W. Baumgartner i J.J. Stamm, wydanego jako 30. tom niniejszej serii wydawniczej. Umożliwia ono zestawienie i porównanie obydwu monumentalnych dzieł i głębsze wniknięcie w orędzie ksiąg świętych. Liczba osób, które korzystają z publikacji wydawanych w ramach "Prymasowskiej Serii Biblijnej", stale się powiększa. Należy wyrazić nadzieję, że i ten tom będzie owocnie sprzyjał naukowej i popularnonaukowej, zespołowej i indywidualnej refleksji nad Biblią oraz wnikliwemu jej badaniu i studiom, które przybliżając przesłanie Biblii, potwierdzą jej żywotność i trwałą aktualność.

Ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski
Laureat Nagrody Ratzingera (2014)
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Książka "Hebrajsko-Polski i Aramejsko-Polski Słownik Stronga. z lokalizacją słów hebrajskich i aramejskich oraz kodami Baumgartnera. Prymasowska Seria Biblijna" - James Strong - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Vocatio. Książka posiada 1200 stron i została wydana w 2017 r. Cena 160.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
James Strong - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Grecko-polski słownik Stronga z - okładka książki

Grecko-polski słownik Stronga z lokalizacją słów...

James Strong, Rafał Paprocki (red.)
Produkty podobne:
Grecko-polski słownik Stronga z - okładka książki

Grecko-polski słownik Stronga z lokalizacją słów...

James Strong, Rafał Paprocki (red.)
Słownik późnych ksiąg Nowego Testamentu - okładka książki

Słownik późnych ksiąg Nowego Testamentu i pism...

Ralph P. Martin, Peter H. Davids (red.)
Słownik tła Biblii - okładka książki

Słownik tła Biblii

J.I. Packer, M.C. Tenney