pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
książka:

Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bellona
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788311157811
ISBN: 978-83-1115-781-1
Data: 2019-10-18
31.04  39.90  8.86 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie - Kafir, Łukasz Maziewski - opis książki:

Czysta prawda o brudnej służbie!
Jesteś młody. Masz głowę na karku i potrafisz z niej korzystać. Masz stałą pracę w wielkiejkorporacji, a Twoim głównym zmartwieniem jest to, jak nie podpaść przełożonemu. Przyznasz, że to brzmi jak scenariusz Twojego życia? Być może, dopóki nie znajdziesz się w środku wydarzeń niczym z filmów, a na miejscu pojawiają się ludzie z "jądra ciemności"; oficerowie osławionych Wojskowych Służb Informacyjnych. W takiej sytuacji znajduje się Radosław Sztylc, zwany Radżą, porucznik elitarnej jednostki rozpoznawczej z Siedlec, główny bohater książki "Hajlajf", w której literacka fikcja przenika się z rzeczywistością, a osoby orientujące się w realiach wojskowych tajnych służb łatwo odnajdą podobieństwa do znanych sobie ludzi.

"Hajlajf" opisuje losy Radosława Sztylca - młodego oficera Wojska Polskiego, który przez własną zasadniczość zostaje wciągnięty w międzynarodową aferę szpiegowsko-kryminalną, z zabójstwami i walką o skrywane tajemnice Służby Bezpieczeństwa w tle. Aby rozwikłać krwawą zagadkę Sztylc przyjmie propozycję "nie do odrzucenia" zostaje oficerem Wojskowych Służb Informacyjnych. Będzie musiał zmierzyć się nie tylko ze sprytnym i bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem, ale także stawić czoła potężnym siłom z obu stron Oceanu Atlantyckiego. Bo tajemnice PRL-owskiego wywiadu wciąż są łakomym kąskiem, zarówno dla starych "przyjaciół", jak i nowych. Sztylc musi przy tym pamiętać, że najgroźniejszy cios wcale nie musi zostać zadany z zewnątrz? Oprócz tego będzie musiał walczyć z rutyną, niechęcią do zmian i wojskowym "betonem", tak dobrze znanym ludziom w mundurach. Kto wyjdzie z tej walki zwycięsko, Czytelnicy przekonają się już jesienią.

"Hajlajf" to najnowsze dzieło dwójki autorów. Pierwszy z nich to ukrywający swoją tożsamość pod pseudonimem Kafir, były Oficer WSI i Służby Kontrwywiadu Wojskowego, który o swojej służbie na rzecz bezpieczeństwa PKW Afganistan opowiedział w docenionej przez czytelników debiutanckiej powieści "Kontakt", wydanej w 2018 r. przez wydawnictwo Bellona. Książka wpędziła swojego autora w kłopoty, gdy rok później, na przełomie kwietnia i maja 2019 r., do drzwi jego domu zastukali z nakazem przeszukania funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, a sam Kafir stał się celem śledztwa pod absurdalnymi zarzutami ujawnienia informacji niejawnych. Drugim autorem jest Łukasz Maziewski, urodzony w 1986 r. dziennikarz, który od kilku lat pisze o bezpieczeństwie dla największego polskiego dziennika, Faktu.

"Hajlajf" nie ma na celu gloryfikowania WSI. - Chciałem pokazać, że w WSI służyli tacy ludzie, jak w całej armii; dobrzy, źli, lepsi i gorsi. Ale na pewno nie głupi - przekonuje Kafir. Dodając jednocześnie, że tytuł jest bardziej przewrotny, niż wszyscy sądzą. Dlaczego? - To informacja niejawna - mówi z dziwnym uśmiechem.

Książka „Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Bellona.

Książka posiada 300 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie"
Kafir, Łukasz Maziewski - autor m.in.:
Produkty podobne:
Ametystowy Batalion - okładka książki
Ametystowy Batalion Henryk Piecuch