pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Granit

Autor książki:

Michał Kukuła

Dane szczegółowe:
Wydawca: mamiko
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 292 s.
Wymiar: 210x150 mm
EAN: 9788366934115
ISBN: 978-83-6693-411-5
Data: 2021-10-15
38.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W Niemczy, dolnośląskim miasteczku, pojawia się Ziemowit Stopka. Ma pełnić tam rolę listonosza. Nie mija jednak zbyt wiele czasu od objęcia nowej posady, gdy zaczynają dziać się wokół niego dziwne rzeczy. Ulica bez adresu, zaginione listy, tajemniczy mieszkańcy, zwani forever young to tylko okruchy układanki, którą stara się poskładać główny bohater.
Pomaga mu w tym nowo poznana współpracowniczka, Karolina. Razem odkrywają karty historii miasta. Jednak nie jest to przeszłość, którą znają historycy. Tajemnicze listy okazują się prowadzić do zamierzchłej przeszłości Ziemowita i innych bohaterów. Wszystko zaczyna układać się w całość, kiedy poznajemy listy i pamiętniki, jednak najważniejszym, zaginionym puzzlem jest Czarcia Łza tajemniczy klejnot, poszukiwany przez mroczną postać, Borthira Angwelesa. A rozwiązanie tej historii może okazać się nie bez wpływu na losy okolicznych mieszkańców.
Granit to książka o małym miasteczku, jego historii i duchach przeszłości. Jest to powieść szkatułkowa, w której każdy drobiazg nosi w sobie niekiedy mroczną opowieść. To także proza zawierająca w sobie elementy realizmu magicznego. Historie bohaterów przeplatają się z niewyjaśnionymi zjawiskami i postaciami nie do końca należącymi do naszego świata. Wszystko to okraszone jest szalonymi przygodami głównych bohaterów i scenami, w których groza miesza się z humorem. Granit to twarda lektura z cudownie miękkim podbrzuszem.

Książka "Granit" - Michał Kukuła - oprawa miękka - Wydawnictwo mamiko. Książka posiada 292 stron i została wydana w 2021 r. Cena 38.91 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.