pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Głodni

Autor książki:

Agata Bizuk

Dane szczegółowe:
Wydawca: BOOKEND
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 126x295 mm
EAN: 9788367834087
ISBN: 978-83-67834-08-7
Data: 2023-11-17
31.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Po zdradzie męża Monika łaknie normalności. Wyjeżdża do Irlandii, by skryć się pod skrzydłami kochającej siostry. Miasteczko Dunshaughlin  to oaza spokoju, jednakże położona na przedmieściach kamienna budowla od pierwszych chwil działa na wyobraźnię Moniki. Senna mieścina pod Dublinem ma swoją mroczną przeszłość sięgającą lat czterdziestych XIX w. Tajemnicze zabudowania, to nic innego jak pozostałość po obozie katorżniczej pracy z tamtych lat. Opowiedziana jednocześnie wstrząsająca historia Marii O’Brien, która rozgrywa się w okresie Wielkiego Głodu, ukazuje, z jakimi dramatami przyszło wtedy mierzyć się ludziom. Żonom i matkom, mężom i ojcom. A przecież byli tacy jak my. Też głodni życia. Głodni miłości. I głodni naprawdę.

Autorka serwuje nam historię, obok której nie można przejść obojętnie. Wciąga, intryguje, wzrusza do łez. Tej książki nie da się odłożyć nawet na moment. Polecam! Edyta Świętek - pisarka. 

Za wielkim dramatem mas stoją zwykle równie wielkie dramaty jednostek. Co łączy Marię O’Brien - Irlandkę zmagającą się z tragedią Wielkiego Głodu i Monikę - Polkę, która rozpoczyna nowe życie w Irlandii Tego dowiecie się z tej poruszającej historii.

Ałbena Grabowska - pisarka

 Lektura przejmująca aż do bólu żołądka. Niebywale ważny głos humanitarnej pamięci.

Z całego serca polecam.

Agnieszka Lis - pisarka

Bio: Rocznik 81. Emigrantka, choć tylko ciałem, bo duchem zawsze w Polsce. Z wykształcenia socjolożka, a z zawodu HR-owiec, mimo że od zawsze chciała zostać emerytką. Ma w swoim dorobku jedenaście powieści obyczajowych. Od siedemnastu lat mieszka w Irlandii.

Książka "Głodni" - Agata Bizuk - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo BOOKEND. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2023 r. Cena 31.33 zł. Zapraszamy na zakupy!