pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Gioconda z wachlarzem

Autor książki:

Ewa Barańska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Telbit
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 216 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788363551216
ISBN: 978-83-6355-121-6
Data: 2012-10-09
Cena wydawcy: 28.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

"Kochał tę kobietę, pożądał jej, pragnął, ubóstwiał do granic bluźnierstwa i wiedział, że nie zazna spokoju duszy, dopóki nie zdobędzie wykonanego na podstawie tego szkicu obrazu, który wyszedł spod pędzla samego Leonarda da Vinci." Hector Williams, angielski krezus i wielbiciel mistrza Leonarda, nie cofnie się przed niczym aby mieć Giocondę z wachlarzem w swojej kolekcji. Odnalezienie zaginionego reliktu zleca Charlesowi Arendtowi. Ten emerytowany oficer Scotland Yardu i wybitny ekspert w dziedzinie malarstwa szybko ustala, iż zawiłe ścieżki historii powiodły Giocondę do Polski. Ordynat Alfred Potocki podarował obraz niejakiej Goldzie Frajberg, rzeszowskiej Żydówce.

Kolejny trop prowadzi więc do polskiego Rzeszowa - Arendt zakłada tu firmę detektywistyczną. Działając nie zawsze moralnie i zgodnie z prawem, dociera do kilku żyjących jeszcze osób, które znały Goldę i jej bliskich. Wie co spotkało rodzinę Frajbergów podczas II wojny światowej ale wciąż nie wie nic o jej zaginionym majątku. Może obraz ukryty jest w ziemi na której stał dom synowej Goldy Kiedy Arendtowi wydaje się, że jest bliski rozwiązania zagadki, odkrywa, że w tym miejscu stoi teraz nowoczesny kompleks kulturalno-handlowy Millenium Hall.

Co takiego odkrywa Arendt, że składa wizytę właścicielom Millenium Czy coś ich łączy ze sprawą zaginięcia słynnego obrazu Co ukrywają Krok w krok za detektywem podąża ktoś, kto tak jak Williams pożąda skarbu, jednak nie z miłości do sztuki a z chęci wypełnienia obietnicy zemsty Cała seria zagadek, długa lista nazwisk, współczesność i ciekawe tło historyczne oraz dynamiczna i pełna zwrotów akcja zmierzająca do niebanalnego zakończenia. To wszystko składa się na doskonały kryminał z wielką sztuką w tle.

Książka "Gioconda z wachlarzem" - Ewa Barańska - oprawa miękka - Wydawnictwo Telbit. Książka posiada 216 stron i została wydana w 2012 r.