pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Germanica Wratislaviensia 130. Germanistik im interdisziplinaren Gefuge

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 167x237 mm
EAN: 9788322931219
ISBN: 978-83-2293-121-9
ISSN: 0435-5865
Data: 2007-12-06
Cena wydawcy: 22.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Germanica Wratislaviensia są wydawnictwem seryjnym, ukazującym się od 1957 r. w ramach Acta Universitatis Wratislaviensis. Podejmują problematykę z zakresu literaturoznawstwa, językoznawstwa z przeznaczeniem dla specjalistów krajowych i zagranicznych, stąd wyraźna przewaga tekstów w języku niemieckim. Niezależnie od tomów o zróżnicowanej tematyce rozpraw, wydawane są tomy monograficzne. Germanica Wratislaviensia redagowane przez prof. dr. hab. Norberta Honszę, z racji szerokiego spektrum publikacji autorstwa germanistów polskich i zagranicznych uznawane są za najważniejszy polski periodyk germanistyczny.

Germanistik im interdisziplinären Gefüge to tytuł kolejnego tomu w serii Germanica Wratislaviensia. W zbiorze znalazły się zróżnicowane tematycznie artykuły autorów pochodzących z kilku europejskich krajów. W obszarze literaturoznawstwa wskazać należy na ciekawe rozważania José Santosa poświęcone prezentacji motywu apokalipsy we wczesnych utworach Ernsta Jüngera czy Nikoliny Zobenicy na temat gdańskiej socjalizacji w noweli Güntera Grassa Katz und Maus.

W dziedzinie językoznawstwa autorzy poruszają także wiele odległych tematycznie zagadnień, jak np. podstawowe problemy kontrastywnej fonetyki języka niemieckiego czy wykorzystanie przysłów do tworzenia antyprzysłów. Najnowszy tom zawiera także sprawozdania z międzynarodowych konferencji, które w ostatnich miesiącach odbyły się w Instytucie Filologii Germańskiej UWr.

Książka "Germanica Wratislaviensia 130. Germanistik im interdisziplinaren Gefuge" - Iwona Bartoszewicz, Marek Hałub, Eugeniusz Tomiczek (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Iwona Bartoszewicz, Marek Hałub, Eugeniusz Tomiczek (red.) - autor m.in.: