pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Gdzie jest skrzynia z karabinami?
książka:

Gdzie jest skrzynia z karabinami?

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dream Books
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788364460500
ISBN: 978-83-6446-050-0
Data: 2017-02-14
pozycja niedostępna

Gdzie jest skrzynia z karabinami? - Artur Pacuła - opis książki:

Książka przygodowa dla młodzieży. Gdzie jest skrzynia z karabinami? to kontynuacja przygód grupy przyjaciół: Ali, Igora, Moniki i Mirasa, znanych z książki Gdzie jest korona cara (II miejsce w konkursie na Najbardziej Samochodzikową Książkę 2015 roku i specjalne wyróżnienie dla autora za umiejętność pisania o sprawach młodzieży oraz stworzenie udanego scenariusza dla wakacyjnej przygody).Zapowiadają się najnudniejsze wakacje na świecie. Igor, który właśnie wrócił z obozu wspinaczkowego, musi wyjechać do wujka do Katowic. To miasto nie kojarzy mu się z niczym ciekawym. Tylko jakieś kopalnie i huty.

Jego kuzynka Ala bardzo mu jednak zazdrości. Będzie mógł poznać wspólnego wujka, Michała, który jest najbardziej obiecującym młodym himalaistą. Właśnie zdobył Kanczendzongę! Podobnie myśli Miras - kolega z obozu wspinaczkowego. Uważa, że nie ma nic gorszego niż wakacje w domu. Poza tym w takim dużym mieście, jak Katowice musi mieszkać mnóstwo ciekawych ludzi.

Monika jest już właściwie w drodze na rodzinne wakacje. Mama dostała pierwszy urlop od kilku lat, a tata właśnie wrócił na stałe z Irlandii i obiecał, że spędzą wspólnie dwa tygodnie. Po przyjeździe Igor błyskawicznie natyka się na chłopaka ze Śląska - Krzyśka, a wspólny mecz piłkarski pozwala się im bliżej poznać. To dzięki niemu nie będzie czasu na nudę. Niemal sto lat temu pradziadek Krzyśka ukrył gdzieś w Katowicach skrzynię z karabinami.

Rozwikłanie zagadki będzie wymagało poznania dawnych tajemnic Śląska, a do tego najlepiej przyda się Boss, czyli Marcin Krygier - nauczyciel historii. Trzeba tylko rozszyfrować zakodowane wiadomości z przeszłości, śledzić podejrzewanego o kradzież mężczyznę i przeszukać tajemnicze zakamarki.

Wtedy będzie szansa na dotarcie do skrzyni z karabinami!
O autorze:
Artur Pacuła - absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jako pisarz zadebiutował w ubiegłym roku powieścią przygodową dla młodzieży pt. Gdzie jest korona cara?. Publikacja zajęła II miejsce w konkursie na Najlepszą Samochodzikową Książkę 2015 roku - plebiscycie organizowanym przez fanów twórczości Zbigniewa Nienackiego zrzeszonych na Forum Miłośników Pana Samochodzika. Kapituła konkursu postanowiła uhonorować powieść dodatkowym, specjalnym wyróżnieniem za umiejętność pisania o sprawach młodzieży oraz stworzenie udanego scenariusza dla wakacyjnej przygody.

Ojciec dwójki dzieci - jak sam przyznaje - najbardziej wymagających recenzentów jego twórczości. W tym roku powraca z kontynuacją przygód grupy przyjaciół: Ali, Igora, Moniki i Mirasa. Książka Gdzie jest skrzynia z karabinami? ukaże się nakładem wydawnictwa Dream Books.

Książka „Gdzie jest skrzynia z karabinami?” - oprawa miękka - Wydawnictwo Dream Books.

Książka posiada 360 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Gdzie jest skrzynia z karabinami?"
Artur Pacuła - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Opium w rosole - okładka książki
Opium w rosole Małgorzata Musierowicz
Diossos - okładka książki
Diossos Witold Makowiecki
Naprzód Wspaniali! - okładka książki
Naprzód Wspaniali! Edmund Niziurski