pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Gaz do dechy! Odjazdowe opowieści o samochodach

Autor książki:

Marcin Prokop

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 240x300 mm
EAN: 9788324076536
ISBN: 978-83-2407-653-6
Data: 2022-03-10
47.71  59.99  12.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czy na masce samochodu da się usmażyć jajecznicę Dlaczego moc silnika podajemy w koniach mechanicznych, a nie na przykład jamnikach Gdzie można dostać mandat za jazdę czarnym autem w niedzielę, a gdzie trzeba ustąpić pierwszeństwa - strusiom I w końcu - jak to się w ogóle dzieje, że samochód jeździ ! Zadawaliście kiedyś sobie (albo rodzicom!) takie pytania Bo Marcin Prokop zadawał. Kiedy miał pięć lat, pokochał samochody. Od tamtej pory nie umie bez nich żyć, choć po drodze urósł tak bardzo, że w niektórych już się nie mieści. Teraz postanowił podzielić się tym, co o nich wie, w odjazdowych historiach! Jeśli więc macie w głowie milion pytań o motoryzację - weźcie do ręki tę książkę i jazda! Kocham wszystko, co jeździ - samochody, motocykle, quady nawet kosiarki! Uwielbiam zapach smaru i benzyny, mam ciarki na dźwięk wchodzącego na wysokie obroty silnika, nie mogę oderwać wzroku od pięknie wystylizowanych detali karoserii. Świat motoryzacji jest wspaniały i fascynujący. Dlatego napisałem tę książkę. Aby zaprosić do niego również was, zostać waszym przewodnikiem i zarazić samochodową pasją. A przy okazji wytłumaczyć, o co w tym wszystkim chodzi. [...] Kiedy byłem dzieciakiem, dręczyłem pytaniami mojego ojca, dziadka i wujków. Czasem mi odpowiadali, a czasem nie, bo pewnie sami nie znali odpowiedzi. Marzyłem wtedy o książce, w której znalazłbym wszystkie odpowiedzi mogące zaspokoić moją ciekawość. A ponieważ takiej nie znalazłem, postanowiłem sam ją napisać. Mam nadzieję, że wam się przyda. A teraz gaz do dechy i życzę przyczepności oraz szerokości na trasie tej lektury! Ze wstępu autora Marcin Prokop - dziennikarz i osobowość telewizyjna, zdobywca m.in. nagrody Wiktora. Człowiek wielu talentów i zainteresowań. Był redaktorem naczelnym kilku magazynów, m.in. Machiny, Filmu i Przekroju. Prowadził audycje radiowe w Radiu Zet i Radiu Złote Przeboje. Napisał kilka bestsellerowych książek. Najlepiej jednak znany jest z telewizji, gdzie poprowadził kilkadziesiąt różnych programów, również motoryzacyjnych. Aktualnie jest gospodarzem Dzień Dobry TVN, show Mam Talent oraz Lego Masters. Prywatnie wielki fan wszystkiego, co jeździ - samochodów, motocykli, rowerów, a nawet zdalnie sterowanych modeli. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Książka "Gaz do dechy! Odjazdowe opowieści o samochodach" - Marcin Prokop - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 80 stron i została wydana w 2022 r. Cena 47.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Anna; Ocena: 5 pkt.; Data: 2022-03-26
Nie jest tak bardzo łatwo przejść obojętnie obok książki pt. Gaz do dechy! Odjazdowe opowieści o samochodach autorstwa Pana Marcina Prokopa, która to przykuwa moją uwagę już na samym początku.

Czytając, tę książkę widoczne jest to od razu, że samochody nie są obce autorowi, lecz bardzo bliskie. Zaznaczył to we właściwy sposób w słowie wstępnym i wyjaśnił, z jakich powodów postanowił napisać ją. Podzielić się swoją wiedzą, refleksją, która być może uzmysłowić wielu osobom nawet tym nieinteresującym się motoryzacją, mechaniką samochodową, historią, jak wygląda od środka ten mechaniczny świat pełen ciągłych nieznanych tajemnic, które znają jedynie ich odkrywcy oraz osoby interesujące się na co dzień mechaniką.

Pan Marcin Prokop, jako znany dziennikarz telewizyjny potrafi być bardzo dobrym obserwatorem i zauważa to wszystko, co jest istotne, kiedy poświęca się czas swojej zawodowej pasji i umie się o tym opowiadać z użyciem zrozumiałego języka przekazu, odpowiednio dobranych historii związanych z opowieściami samochodowymi, których my nie znamy, a uważam, że są ujęte trafnie.

Bardzo podoba mi się to, że autor nie stara się na siłę przekonać czytelnika zarażać do pasji, jaką są dla niego samochody, ale chce, rozpocząć swoją podróż od samochodowej wędrówki rozpoczynając delikatną metodą od roli przewodnika.

Pan Marcin Prokop ma w sobie wiele ciepła i pozytywnej energii nie tylko w roli prowadzącego, ale nie zabrakło mu jej w przekazie wiedzy samochodowej mającej związek w praktyce, jak i teorii, która okazuje się bardzo ważna i potrzebna w analitycznym myśleniu w zastosowaniu jej, kiedy jest taka potrzeba.

Spodobało mi się to, że u autora nie ma u niego do pokonania żadnych samochodowych barier, czy nimi interesują się mężczyźni, kobiety bądź młodzież, ale to, że można w każdym momencie łyknąć mechanicznego bakcyla i nie bać się tego, że coś może się stać, ale należy poznać również, z jakich to części składa się samochód.

Dla Pana Marcina Prokopa samochód to nie tylko przyjemna przygoda, ale jest znawcą ich i nie boi się, podejmować trudnych wyzwań z nimi związanych jeżdżąc. Nie są mu obce wyścigi samochodowe, przepisy drogowe, pełna swoboda, uśmiech i luz.

Książka ta została wydana w twardej oprawie, a na uwagę również zasługują rysunki wykonane przez Pana Tomasza Kozłowskiego, który jest pomysłodawcą tejże okładki.

Polecam przeczytać tę książkę.
skomentuj opinię/recenzję [+]