pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Fryderyk Chopin. Geniusz muzyczny (+ CD)

Autor książki:

Bogusław Kaczyński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Debit
Rok wyd.: 2010
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 300x284 mm
EAN: 9788371677342
ISBN: 978-83-7167-734-2
Data: 2010-06-16
92.59  135.00  42.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Kim był Fryderyk Chopin, wie niemal każdy. Wielki kompozytor, światowej sławy wirtuoz fortepianu, muzyczny geniusz romantyzmu. Tak przynajmniej zapisał się w światowej kulturze. Jednak mało kto wie, jaki naprawdę był Chopin. Co lubił, z kim się przyjaźnił, gdzie bywał... Czym się interesował, kogo cenił, co było dla niego ważne w życiu... Legenda wprawdzie może uczynić człowieka sławnym, ale bywa też, że człowiek ginie pod ciężarem legendy.
Ta niezwykła książka stawia sobie za cel wydobyć spod legendy człowieka widzianego oczami zarówno jemu współczesnych, jak i ludzi naszych czasów. Autor, wybitny krytyk i teoretyk muzyki Bogusław Kaczyński, z niezwykłą pieczołowitością i ciepłem kreśli żywy obraz mistrza w otoczeniu rodziny, przyjaciół i towarzyszy emigracyjnej niedoli na tle życia polskiego i francuskiego środowiska artystycznego. Portret ten wzbogacają obszerne wyjątki z bogatej korespondencji Chopina, opinie jego bliskich oraz innych wielkich artystów XIX wieku ukazujące kompozytora z innej, bardziej prywatnej czy wręcz intymnej perspektywy. Oryginalna szata graficzna stanowi udane połączenie fotografii z epoki, autografów utworów, reprodukcji wielkich dzieł malarskich i zupełnie nowoczesnych ujęć świadczących o żywej obecności Chopina w kulturze XXI wieku. Na szczególną uwagę zasługują zamieszczone w książce faksymilia bezcennych dokumentów historycznych, takich jak akt narodzin, paszport czy osobisty kalendarzyk kompozytora.

Książka "Fryderyk Chopin. Geniusz muzyczny (+ CD)" - Bogusław Kaczyński - Wydawnictwo Debit. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2010 r. Cena 92.59 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]