pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Frazeologia w rosyjskim i polskim dyskursie społeczno-politycznym Przegląd i konfrontacja

Dane szczegółowe:
Wydawca: UNIVERSITAS
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788324237654
ISBN: 978-83-2423-765-4
Data: 2021-10-13
26.45  39.00  12.55 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Opracowanie stanowi przegląd rosyjskiej i polskiej frazeologii, będącej odzwierciedleniem specyficznego doświadczenia językowego obu narodów w ramach historyczno-społecznych przemian ostatnich trzydziestu lat. Zamysłem autorów było wyselekcjonowanie, skonfrontowanie i opisanie aktywnie używanych frazeologizmów, którymi posługują się Rosjanie i Polacy, mówiąc o zjawiskach społeczno-politycznych. Autorzy prezentują jednostki frazeologiczne, spośród których na pierwszy plan wysuwają się te najnowsze, choć już utrwalone w obu językach.

Tematyka książki dotyczy zjawisk językowych obecnych w języku rosyjskim i polskim, ujawniających się we współczesnych mediach. Wpływ życia społeczno-politycznego na język nie budzi wątpliwości, a zadaniem badaczy jest uchwycenie i opisanie zachodzących zmian. Z tego zadania Autorzy wywiązują się bardzo dobrze. [...] Praca będzie niezwykle użyteczna dla przyszłych i już pracujących rusycystów, a także dostarczy wielu ciekawych informacji badaczom frazeologii oraz studentom kierunków filologicznych i dziennikarskich.

Z recenzji dr hab. Alicji Nowakowskiej

Podręcznik „Frazeologia w rosyjskim i polskim dyskursie społeczno-politycznym Przegląd i konfrontacja” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawca: UNIVERSITAS. Cena 26.45 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]