pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia
»
»
książka:

Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Kosycarz Foto Press
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 235x335 mm
EAN: 9788394362744
ISBN: 978-83-943627-4-4
Data: 2017-01-02
Cena wydawcy: 69.90 złpozycja niedostępna

Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia - opis książki:

Tuż po II wojnie w 1945 roku Zbigniew Kosycarz przyjechał na Wybrzeże i zrobił tutaj pierwsze zdjęcia.

Album Fot. Kosycarz -niezwykłe zwykłe zdjęcia to ponad 60 lat historii na zdjęciach ojca i syna czyli Zbigniewa i Macieja Kosycarzy. Historii związanej z Gdańskiem Gdynią Sopotem i Pomorzem. Fotografie pokazują nie tylko wielkie i znane wydarzenia ale głównie życie codzienne ludzi ich stroje zabawę pracę a także miejsca które tak się zmieniły w ciągu lat że gdyby nie podpisy pod zdjęciami to trudno byłoby je rozpoznać. Wiele fotografii ogląda się z uśmiechem na twarzy ale nie brakuje też takich wywołujących zadumę. Na pewno sporo sytuacji i zdarzeń przedstawionych na stronach tego albumu jest częścią naszych wspomnień z minionych lat.

Pierwsze zdjęcia to rok 1945. Słup ogłoszeniowy jeszcze z niemieckimi plakatami na które naklejone już są pierwsze polskie. Zniszczone miasto i budzące się życie - te jak i pozostałe z lat 60 70 i 80 do lat 90 to zdjęcia Zbigniewa Kosycarza niestrudzonego kronikarza Pomorza. Przełom XX i XXI wieku to często bardzo podobne sytuacje i miejsca ale widziane już obiektywem aparatu i okiem Macieja Kosycarza.

To trudne zadanie aby spośród ogromnej liczby przekraczającej milion zdjęć zrobionych przez ojca i syna wybrać te najlepsze te które najbardziej oddają klimat poszczególnych lat. Być może dlatego tak długo czekaliśmy na ten album. Na decyzję o jego wydaniu niewątpliwie wpłynął sukces wystawy Gdańsk - zwykłe miasto w obiektywie ojca i syna. Była pokazywana nie tylko w Gdańsku ale również w Budapeszcie Mostarze Belgradzie Holbaek w Danii Kaliningradzie i Kalmarze a otrzymała bardzo miłe i życzliwe opinie osób które widziały zdjęcia na wystawie a niektóre z nich rozpoznały się na starych fotografiach. Część zdjęć z tej wystawy wykorzystanych zostało w albumie ale zdecydowana większość to inne często niepokazywane jeszcze fotografie. Na pewno jest wiele osób które z nieukrywanym zainteresowaniem zajrzą do książki w której odnajdą czas i miejsca nostalgię zabawę zdarzenia to co było i jest albo już przeminęło a na zawsze pozostało zatrzymane w kadrze.

Książka „Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia” - oprawa twarda - Wydawnictwo Kosycarz Foto Press.

Książka posiada 160 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Przesłuchania podejrzanych Jana - okładka książki
Przesłuchania podejrzanych Jana i Marii Mazurkiewiczów... Bartosz Nowożycki, Katarzyna Słowińska
Wiek Hitlera. Tom 2 - okładka książki
Wiek Hitlera. Tom 2 Leon Degrelle