pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Formy odbioru. Poetyckie przekazy z Bezrzecza

Autor książki:

Franciszek Lime

Dane szczegółowe:
Wydawca: FORMA
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 74 s.
EAN: 9788367460286
ISBN: 978-83-6746-028-6
Data: 2022-11-17
24.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

a książka wyrasta z fascynacji literaturą i rzeczywistością, paradoksalnie czerpiąc siłę ze swojej słabości, gdyż w gruncie rzeczy jest ilustracją nieustannie ponoszonych porażek i fiaska, zapisania siebie w świecie i świata w sobie, w krzyżowym ogniu, w poplątanych pajęczynach, zagłuszanych falach, zerwanych łączach. Formy odbioru to wciąż ponawiane próby artykulacji tego, co ciągle się wymyka, odstaje, nie przywiera, a zalega, jest. Stąd uprzywilejowana rola poetyki notatki, gwałtownego błysku, treściwego flesza. Chodzi przede wszystkim o pielęgnowanie w sobie amatora, który nie podpiera się żadną gotową filozofią, a czerpie radość ze spotkania, nieplanowanych, przypadkowych, świeżych zestrojeń. Krytyka literacka to nieustanna emancypacja, wyjście poza swoje opłotki, podjęcie ryzyka inwencji.

Poezja nie jest tym, co uczepiło się kartki, ale tym, co za sprawą jej bieli odcisnęło się na naszym ciemnym gruncie. Wskazało stronę. Poezja, podobnie jak ogień, potrafi pogrążyć w samotności, osadzając człowieka w jego pojedynczości, a jednocześnie wpisuje w poczucie wspólnoty. Dlatego z tego wszystkiego stawiam na pojedynczy wiersz. Będę mówił tylko o nich o spotkaniach z głosem, tembrem, słowem. O formach odbioru. O poetach związanych ze szczecińską Fundacją Literatury imienia Henryka Berezy i szczecińskim wydawnictwem FORMA.

Franciszek Lime

Książka "Formy odbioru. Poetyckie przekazy z Bezrzecza" - Franciszek Lime - oprawa miękka - Wydawnictwo FORMA. Książka posiada 74 stron i została wydana w 2022 r. Cena 24.14 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.