pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Pedagogika kultury. Tom 5
Pedagogika kultury. Tom 5 28.31 zł pozycja dostępna!
książka:

Format MARC 21 rekordu bibliograficznego dla starego druku

Dane szczegółowe:
Wydawca: SBP
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Wymiar: 255x270 mm
EAN: 9788364203985
ISBN: 978-83-6420-398-5
Data: 2018-01-10
pozycja niedostępna

Format MARC 21 rekordu bibliograficznego dla starego druku - opis książki:

- należy skonstruować odpowiednio rozbudowany schemat opisu bibliograficznego, który by przede wszystkim dawał możliwość identyfikacji dzieła? (K. Piekarski, 1930)
Na jubileusz 15-lecia istnienia NUKAT-u, centralnego katalogu polskich bibliotek naukowych i akademickich, oddajemy do rąk Koleżanek i Kolegów - katalogerów zbiorów specjalnych, odnowione i zmienione, drukowane wydanie instrukcji "Format MARC21 rekordu bibliograficznego dla starego druku" autorstwa Haliny Mieczkowskiej, starszego kustosza dyplomowanego, od 1994 roku kierowniczki Gabinetu Starych Druków Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Instrukcja ta w obecnym kształcie to z jednej strony wyraz respektu Autorki wobec dorobku teoretyków i praktyków opracowania katalogowego książki dawnej - pobrzmiewa w nim bardzo silnie bibliograficzna szkoła Alodii Kaweckiej-Gryczowej i Kazimierza Piekarskiego, z drugiej zaś - odważny krok w stronę standardu RDA, wprawdzie wyraźniej widocznego w naszej tegorocznej edycji formatu dla książek nowych, ale i tu z konsekwentnymi powiązaniami, za co odpowiedzialność ponoszą nasi Redaktorzy: Magdalena Rowińska i Leszek Śnieżko.

Autorce należą się słowa szczerego podziękowania za podjęcie trudnego wyzwania - pogodzenia tradycji ze współczesnością, ogólniej - za twórczy wkład w dzieło opracowania starych druków w katalogu centralnym NUKAT.

W imieniu Centrum NUKAT BUW życzę twórczego i przyjemnego korzystania z instrukcji w codziennej pracy.

Ewa Kobierska-Maciuszko, Centrum NUKAT BUW

Książka „Format MARC 21 rekordu bibliograficznego dla starego druku” - oprawa twarda - Wydawnictwo SBP.

Książka posiada 0 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Format MARC 21 rekordu bibliograficznego dla starego druku"