pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Florilegium. Studia o literaturze łacińskiej XIII-XVII wieku w Polsce
książka:

Florilegium. Studia o literaturze łacińskiej XIII-XVII wieku w Polsce

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Sub Lupa
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 155x220 mm
EAN: 9788364003486
ISBN: 978-83-6400-348-6
Data: 2017-03-04
Cena wydawcy: 35.00 złpozycja niedostępna

Florilegium. Studia o literaturze łacińskiej XIII-XVII wieku w Polsce - Mieczysław Mejor - opis książki:

(...). Uderzającą właściwością wszystkich tych studiów jest imponująca erudycja Autora, jego panowanie nad ogromnym zakresem zróżnicowanej problematyki i budzące podziw oczytanie w literaturze przedmiotu. Autor swobodnie porusza się po materiale badawczym, a jego dociekliwe analizy budzą ogromne uznanie. Jako przedmiot szczególnej dociekliwości Autora i jego godnej podziwu znajomości przedmiotu chciałabym wymienić studium pt. Historia naturalna w dziełach polsko-łacińskich poetów XVI wieku. Z budzącą podziw wnikliwością i znajomością problemu Autor ukazuje tu, dlaczego i w jaki sposób poeci XVI wieku opisywali przyrodę, odwołując się nie do własnej obserwacji natury, ale do jej odbicia u pisarzy starożytnych. Naśladowanie w ich ujęciu nie dotyczyło przyrody postrzeganej, ale jej obrazu już wykreowanego w twórczości antyku. (...)

(z recenzji prof. dr. h ab. Teresy Michałowskiej)
(...). W konkluzji wypada podkreślić, że książka jest zbiorem niezwykle interesujących i odkrywczych studiów autorstwa wybitnego znawcy przedmiotu, tekstów nienagannych pod względem redakcyjnym i po prostu świetnie napisanych, z czego siłą rzeczy wynika także ich czytelnicza atrakcyjność. (...). Jej wartość podnosi również bez wątpienia zgromadzony przy okazji przez Autora bardzo interesujący materiał ilustracyjny.

(z recenzji prof. dr. hab. Jacka Sokolskiego)

Książka „Florilegium. Studia o literaturze łacińskiej XIII-XVII wieku w Polsce” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe Sub Lupa.

Książka posiada 240 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Florilegium. Studia o literaturze łacińskiej XIII-XVII wieku w Polsce"