pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Fides et passio

Autor książki:

Wojciech Giertych OP

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788378236634
ISBN: 978-83-7823-663-4
Data: 2015-12-10
22.68  29.90  7.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Działania ludzkie, to nie tylko przekonania i akty woli. Są one pobudzane i uzależnione od uczuć, od sfery doznań, w której się mieszczą spontaniczne reakcje, w tym poruszenia seksualne, objawy ambicji, gniewu, lęku, fascynacji i pragnień, miłości i serdeczności. Coś się musi dokonać nie tylko w sumieniu, a więc w umyśle, który poznaje prawdę, ale i w psychicznych odruchach, a także w życiu wiary, aby bogata, cielesna, poruszająca sfera uczuciowa doznała rzeczywistej transformacji na miarę zamysłu Bożego; aby przez pełne, nieokaleczone, duchowe i psychiczne, a także mądrze pokierowane, człowieczeństwo coś z miłości samego Boga, się przejawiło.

Jak to się dokonuje? W tej książce mam na uwadze życie świeckich i duchownych. I jedni, i drudzy przechodzą przez podobne zmagania i chcą pomocy w uporządkowaniu własnego wnętrza. Nieudolnie, ale z wiarą próbuję spojrzeć na ludzką afektywność, wierząc, iż mocą łaski może ona doświadczyć przemienienia. Wojciech Giertych OP

O. Wojciech Giertych, polski dominikanin, ur. w 1951 r. w Londynie, od 2005 r. jest Teologiem Domu Papieskiego. Równocześnie jest konsultorem Kongregacji Nauki Wiary oraz Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jest także członkiem Papieskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych. Od ponad 20 lat jest profesorem Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza - Angelicum w Rzymie. Jest członkiem Papieskiej Akademii Teologii oraz Papieskiej Akademii św. Tomasza. Mieszka w Watykanie.

Książka "Fides et passio" - Wojciech Giertych OP - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2015 r. Cena 22.68 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Wojciech Giertych OP - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Góra obietnic - okładka książki

Góra obietnic

o. Adam Szustak OP
Rozruch wiary - okładka książki

Rozruch wiary

Wojciech Giertych OP
Produkty podobne: