pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Ferma blond

Autor książki:

Piotr Adamczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 536 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788326826450
ISBN: 978-83-2682-645-0
Data: 2018-05-21
28.14  39.99  11.85 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Nowa powieść autora "Domu tęsknot" to sensacyjna polsko-niemiecka rodzinna epopeja, z wielką miłością, polityką, sztuką, zdradą i tajemnicą w tle, rozgrywająca się głównie w nazistowskich Niemczech.

Charlotte, przedwojenna Berlinianka i córka znanego antykwariusza, zakochuje się w Adolfie Zieglerze, znacznie od niej starszym malarzu i kobieciarzu, protegowanym Hitlera malującym akty "prawdziwych, niemieckich kobiet". Wkrótce, pod pretekstem pozowania, staje się jego kochanką, odrzucając zaloty Kristiana. Doroślejący, wciąż zakochany w Charlotte chłopak zaczyna pracę w urzędzie bezpieczeństwa, w tzw. białym wywiadzie szukającym "haków" na znane niemieckie osobistości.

Losy bohaterów osobliwego trójkąta splotą się wielokrotnie m.in. w czasie wojny w słynnym "salonie Kitty" - ekskluzywnym burdelu, w którym specjalnie przeszkolone dziewczyny wydobywały informacje ze swych wysoko postawionych klientów? Kristian zostanie przeniesiony do Łodzi, do oddziału Głównego Urzędu Rasy i Osadnictwa SS, obok którego placówka Lebensbornu porywała blondwłose dzieci, by je germanizować. Również do Łodzi po latach skieruje się syn Charlotte, któremu, jak się okaże, ktoś ukradł życiorys?
Powieść Adamczyka to nie tylko świetna, trzymająca w napięciu rozrywka ale także. doskonały kryminał historyczny, pełen prawdziwych postaci, zdumiewających ciekawostek i plastycznych opisów znanych zdarzeń, w które uwikłani są bohaterowie. Czytelnik nie może też pozbyć się wrażenia, że w swojej wymowie jest to boleśnie aktualna opowieść o ogromnych nadużyciach władzy, tłumaczącej się, że została wybrana w demokratycznych wyborach?

Książka "Ferma blond" - Piotr Adamczyk - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 536 stron i została wydana w 2018 r. Cena 28.14 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Piotr Adamczyk - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Pokraj - okładka książki

Pokraj

Andrzej Saramonowicz
Produkty podobne:
Grzechu warta. Tom 3 - okładka książki

Grzechu warta. Tom 3

Agata Przybyłek
Grzechu warta - okładka książki

Grzechu warta

Agata Przybyłek