pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Nekropolis - okładka książki
Nekropolis pozycja dostępna
Kraków Jana Pawła II - okładka książki
Kraków Jana Pawła II pozycja dostępna
»
»
»
Fara w Kazimierzu Dolnym
książka:

Fara w Kazimierzu Dolnym

Dane szczegółowe:
Wydawca: Boni Libri
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 124 s.
Wymiar: 240x320 mm
EAN: 9788393440436
ISBN: 978-83-9344-043-6
Data: 2013-11-19
pozycja niedostępna

Fara w Kazimierzu Dolnym - opis książki:

Album Fara w Kazimierzu Dolnym to publikacja ze zdjęciami znakomitego polskiego fotografika Adama Bujaka i jego syna Marcina Bujaka. Publikacja jest wydawana wspólnie z Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym.

Kościół farny w Kazimierzu nad Wisła należy do tych obiektów, które znane są w całej Polsce. Jest bowiem najczęściej malowanym i fotografowanym zabytkiem w naszym kraju. Przyczynia się do tego niewątpliwa magia miejsca, w którym się znajduje - Kazimierza Dolnego.

Kazimierska fara jest jednym z najpiękniejszych przykładów renesansu w Polsce. W ubiegłym roku dzięki programowi renowacji zabytków położonych w dolinie Wisły, kościół odzyskał swój dawny blask. Nigdy w swej długiej historii nie był z taką pieczołowitością poddany pracom remontowym i konserwatorskim.

Album pragnie przybliżyć wszystkim miłośnikom historii i sztuki, a także turystom, wyjątkowe piękno tego kościoła, który jest niepowtarzalnym dziełem sztuki. Fotografie Adama Bujaka zapewnią publikacji najwyższy poziom artystyczny. Album będzie miał objętość 124 stron w polsko-angielskiej wersji językowej.

Książka „Fara w Kazimierzu Dolnym” - oprawa twarda - Wydawnictwo Boni Libri.

Książka posiada 124 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Fara w Kazimierzu Dolnym"