pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Fajerką przez Kielce
książka:

Fajerką przez Kielce

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788376604770
ISBN: 978-83-7660-477-0
Data: 2012-02-09
Cena wydawcy: 39.00 złpozycja niedostępna

Fajerką przez Kielce - opis wydawcy:

Gdzie w Kielcach powstało pierwsze kino Co to był teatr objazdowy i po co teatralny „san” zatrzymywał się w Rakowie Kto w Klubie Dziennikarza urządzał regularne bitwy na figury szachowe, co to były pierogi „z letkim” i gdzie w mieście dobrze dawali jeść „bramini”
Na te i wiele innych pytań czytelnicy znajdą odpowiedź w tej jedynej w swoim rodzaju opowieści o dawnych Kielcach. Autor, aktor Teatru im. Stefana Żeromskiego z 40-letnim stażem, przenosi nas w świat swojego dzieciństwa, barwnie i sugestywnie kreśląc obraz życia artystycznej bohemy w latach wczesnego PRL-u. Anegdoty i ciekawostki z planów zdjęciowych i zza teatralnych kulis, pikantne szczegóły z życia kieleckiego półświatka doprawione obserwacjami absurdów z codziennego życia w Polsce Ludowej. Wiesław Gołas, Gustaw Holoubek i inni aktorzy, „Rumcajs”, Marynarz i szereg postaci, które tu żyły lub były z miastem związane i na trwałe zapisały się w jego historii. A do tego odrobina nostalgii za magiczną ulicą ze wspomnień, scenerią beztroskiego dziecięcego świata tradycyjnych gier i zabaw, którego już nie ma…

 Książka z pewnością zachwyci każdego, kto pamięta dawne Kielce, ale i tych, którzy nie pamiętają, a ciekawi są, czym żyło miasto w czasach ich rodziców i dziadków. Na jej kartach wiele pięknych wspomnień odkryją zarówno miłośnicy kieleckiego teatru i fascynaci historii polskiego kina oraz wszyscy, których interesuje życie kulturalne i obyczajowość miasta, małe i wielkie sprawy powojennych Kielc.

 Edward Kusztal (ur. 19 marca 1939 w Kielcach) – polski aktor teatralny i filmowy. Zagrał ponad sto ról teatralnych i około 80 filmowych.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Wtorek, 19 Marca 2019 roku.