pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ewolucja w świetle wiary. Perspektywa tomistyczna

Dane szczegółowe:
Wydawca: W Drodze
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 256 s.
EAN: 9788379062836
ISBN: 978-83-7906-283-6
Data: 2019-11-28
31.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jak radzić sobie z pozornie sprzecznymi twierdzeniami nauki i wiary? Czy Adam i Ewa rzeczywiście istnieli u początku historii gatunku ludzkiego? Jak w świetle teorii ewolucji rozumieć opisy stworzenia zawarte w Piśmie Świętym? Na czym w ogóle polega stwórcze działanie Boga w ewoluującym i pełnym przypadkowości świecie? Autorzy książki w przejrzysty sposób, krok po kroku prowadzą czytelnika przez kluczowe tematy z pogranicza wiary, filozofii i nauki, by w końcu postawić kropkę nad "i" - zaproponować sposób na pogodzenie najnowszych badań biologii ewolucyjnej z prawda o stworzeniu człowieka przez Boga. A wszystko to w świetle teologii św. Tomasza z Akwinu.

Książka "Ewolucja w świetle wiary. Perspektywa tomistyczna" - Nicanor Pier, Giorgio Austriaco, James Brent, Thomas Davenport - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo W Drodze. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2019 r. Cena 31.45 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Adam; Ocena: 5 pkt.; Data: 2019-12-08 ; Zobacz regulamin pkt 2.5
Wszystko pięknie, logicznie i zrozumiale aż do rozdziału 12 (czyli sedna książki): Opatrzność a tajemnica zła. Ten rozdział przeczy poprzednim: najpierw czytamy, że Bóg nie był niczym zdeterminowany, stworzył świat wszechmocnie i zgodnie ze swoim wyborem. W rozdziale 12 czytamy, że Bóg dopuszcza, zgadza się na zło fizyczne bo gdyby nie istniał drapieżny lew to ograniczałoby wszechmoc Boga. Jakaś logiczna bzdura. Szkoda, zapowiadało się dobrze a tak można zwątpić.