pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Europa i wiara

Autor książki:

Hilaire Belloc

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo AA
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 200x140 mm
EAN: 9788378641315
ISBN: 978-83-7864-131-5
Data: 2021-02-22
Obniżka! 19.89  34.44  14.55 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Słowo Europa jest dziś odmieniane przez wszystkie przypadki i pojawia się we wszystkich kontekstach życia społecznego, gospodarczego, a nawet duchowego czy religijnego. Czym jednak jest Europa i jej jedność
Hilaire Belloc w tej książce daje odpowiedź zarówno zadziwiająco prostą, jak i niezwykle dziś kontrowersyjną: Europa to Wiara. A potem powtarza to samo, ale w inny, bardziej dobitny sposób: Europa to Kościół, Kościół to Europa. Słowa Belloca są dziś dla wielu równie bulwersujące (a może nawet bardziej), jak w czasach publikacji tej książki - w roku 1920.
Książka Belloca tak zadziwiająco aktualna to wielkie, prorockie ostrzeżenie dla nas, którego spełnienie niestety możemy bez trudu stwierdzić. Obserwując z niepokojem takie zjawiska, jak rugowanie religii katolickiej ze sfery publicznej w wielu krajach europejskich czy unikanie nawiązań do Kościoła katolickiego i chrześcijaństwa w dokumentach Unii Europejskiej, nie sposób nie wspomnieć na słowa Belloca, że wartości europejskie znikną wraz ze zniknięciem katolicyzmu. Europa być może będzie wówczas wciąż nosić tę samą nazwę, ale będzie to już zupełnie inny byt. Zamieszkujący ją ludzie będą patrzeć na jej historię i kulturę, na pozostawione przez przodków dzieła sztuki, literatury, muzyki i architektury, jak nic nierozumiejący barbarzyńcy - przybysze z zewnątrz.

Książka "Europa i wiara" - Hilaire Belloc - oprawa miękka - Wydawnictwo AA. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2021 r. Cena 19.89 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Hilaire Belloc - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Państwo niewolnicze - okładka książki

Państwo niewolnicze

Hilaire Belloc
Żydzi i chrześcijanie - okładka książki

Żydzi i chrześcijanie

Benedykt XVI, Arie Folger
Produkty podobne:
U drzwi Twoich stanę Panie - okładka książki

U drzwi Twoich stanę Panie

Bogusław Łaski