pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ethos pracy w doktrynie i praktyce Opus dei
Książki »
Tytuł książki:

Ethos pracy w doktrynie i praktyce Opus dei

Autor książki:

Jan Domaradzki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nomos
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 480 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788376880112
ISBN: 978-83-7688-011-2
Data: 2010-04-28
Cena wydawcy: 51.45 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Ethos rycerski i jego odmiany
Ethos rycerski i jego odmiany 35.30 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Myśleć inaczej
Myśleć inaczej 26.47 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Druga płeć
Druga płeć 51.64 zł pozycja dostępna!

Ethos pracy w doktrynie i praktyce Opus dei - Jan Domaradzki - opis książki:

Jan Domaradzki (ur. 1979), doktor socjologii, adiunkt w Katedrze Nauk Społecznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Studia magisterskie odbył w Instytucie Socjologii UAM. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół socjologii religii a zwłaszcza religii w warunkach modernizacji społecznej. Odrębny nurt zainteresowań stanowi socjologia medycyny, ze szczególnym uwzględnieniem procesu medykalizacji społeczeństwa i teorii krytycznej. Autor monografii Religia Ludzkości. Augusta Comte a socjologiczna wizja religii (2005) oraz współredaktor Male Health. Contemporary Issues (2009) i kilkunastu artykułów naukowych.
Praca Jana Domaradzkiego doskonale wypełnia lukę w socjologicznych badaniach nad Opus Dei, ruchami religijnymi i ich rolą dla zmiany społecznej. Koncentrując się na socjologicznej interpretacji Autor umiejętnie pokazuje Opus Dei także z perspektywy psychologicznej, etycznej i teologicznej [...]. Cel pracy, tj. rekonstrukcja ethosu pracy w doktrynie i praktyce Opus Dei, obejmujący nie tylko charakterystykę tego ruchu religijnego, ale i ukazanie miejsca i roli wybranych form religii we współczesnym świecie, został zrealizowany w nader kompetentny, jasny i rzetelny sposób. [...] Autor z powodzeniem stawia także czoła stereotypom dotyczącym Opus Dei. Przy braku tego typu publikacji na polskim rynku praca Domaradzkiego stanowi istotny wkład w zakres badań na tą organizacją. Atutem recenzowanej pracy jest również to, że Autor daleki jest i od apologii, i od niesprawiedliwej krytyki.
Z recenzji prof. dr hab. Anieli Dylus

Książka „Ethos pracy w doktrynie i praktyce Opus dei” - oprawa miękka - Wydawnictwo Nomos. Książka posiada 480 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Jan Domaradzki - autor m.in.: