pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Eseje wybrane

Autor książki:

Virginia Woolf

Dane szczegółowe:
Wydawca: Karakter
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 492 s.
Wymiar: 153x226 mm
EAN: 9788365271853
ISBN: 978-83-6527-185-3
Data: 2018-06-28
37.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Ten wybór różni się od dotychczasowych prezentacji eseistyki Woolf: pisarka nie występuje tu jedynie jako czytelniczka, recenzentka, komentatorka i teoretyczka literatury modernistycznej, lecz przede wszystkim jest "uwikłana w świat": podróżuje, angażuje się w dyskusje nad ważnymi kwestiami społecznymi, domaga się prawa do "zintensyfikowanego istnienia" dla kobiet, dzieci i zwierząt, chadza do kina, na wystawy i na wiece protestacyjne. Stając w obronie tej "wszechogarniającej przemożnej siły" i "pobudzającej energii, jaką jest życie, z fascynującą precyzją i przenikliwością rekonstruuje momenty zdumienia istnieniem i śmiercią, budując przy tym zdania należące do najpiękniejszych, jakie zna literatura.

Teksty Woolf są olśniewające, precyzyjne, pełne genialnych spostrzeżeń dotyczących zarówno "żywego życia", jak i jego literackiej odmiany, czasem lekkie i dowcipne, czasem bezwzględne i złośliwe, a czasem bolesne i mroczne - zawsze jednak jest to literatura najwyższej próby, czy - jak powiedziałaby może sama autorka - najwyższych lotów.

Wybór - Magda Heydel, Roma Sendyka, przekład - Magda Heydel, posłowie i opracowanie redakcyjne - Roma Sendyka

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Książka "Eseje wybrane" - Virginia Woolf - oprawa twarda - Wydawnictwo Karakter. Książka posiada 492 stron i została wydana w 2018 r. Cena 37.16 zł. Zapraszamy na zakupy!