pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Eri i smok

Autor książki:

Jacek Inglot

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nasza Księgarnia
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 135x204 mm
EAN: 9788310133472
ISBN: 978-83-1013-347-2
Data: 2018-07-17
14.23  29.90  15.67 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Eri jest inna niż wszyscy. Nie tylko dlatego, że jako jedyna we wsi ma rude włosy. Przyjaźni się z dobrą szeptuchą Maruszą, a zwierzęta okazują jej zdumiewające posłuszeństwo. Pewnego dnia Marusza powierza dziewczynce szczególne zadanie: ochronić ostatnie smocze jajo przed złym Widukindem. To bardzo ważne, bo ten, kto będzie przy narodzinach smoka i nada mu imię, zdobędzie nad nim władzę. A nikt nie chce, by taka potężna broń trafiła w ręce bezlitosnego czarnoksiężnika?
Eri wyrusza w pełną przygód podróż w towarzystwie gnomka Kołatka, kochającego poezję byłego zbója Wergiliusza oraz skrzata Bajazego.

Jacek Inglot - pisarz, publicysta, redaktor, pedagog. Autor powieści dla dzieci ("Eri i smok") i dla dorosłych (m.in. "Inquisitor", "Quietus", "Wypędzony") oraz zbioru opowiadań "Bohaterowie do wynajęcia" (wspólnie z Andrzejem Drzewińskim). W 2016 roku ukazała się jego powieść-dyptyk "Polska 2.0", przedstawiająca alternatywne wizje przyszłości Polski. Publikował opowiadania i teksty publicystyczne m.in. w "Feniksie", "Nowej Fantastyce" oraz "Sfinksie". Dwukrotnie nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla. Jako autor nie ogranicza się do jednej konwencji literackiej. Pisze zarówno hard SF, jak i fantasy, horror czy historię alternatywną. Dobrze sobie radzi również w mainstreamie, tworząc powieści sensacyjne i historyczne.

Książka "Eri i smok" - Jacek Inglot - oprawa miękka - Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2018 r. Cena 14.23 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jacek Inglot - autor m.in.:
Produkty podobne: