pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Enigma. Bliżej prawdy

Autor książki:

Mariusz Grajek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2007
Oprawa: twarda
Ilość stron: 704 s.
Wymiar: 150x225 mm
EAN: 9788375101034
ISBN: 978-83-7510-103-4
Data: 2007-11-29
Cena wydawcy: 59.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Wiedza o roli Polaków w złamaniu szyfrów Enigmy jest nadal bardzo skąpa. Odtajnienie tysięcy dokumentów z brytyjskich i amerykańskich archiwów nie wpłynęło na opinię o dominującej roli kryptologów alianckich. Tymczasem wiedza o wkładzie Polaków oparta jest nadal na nielicznych i dość leciwych relacjach.
Aby oddać należny honor niedocenianym bohaterom konieczne było wyjście poza perspektywę historyka. Spoglądając na złamanie szyfrów Enigmy nie tylko w kategoriach walki wywiadów, lecz także matematycznego i kryptologicznego wyzwania, odnajdujemy perspektywę, pozwalającą obiektywnie ocenić dokonania wszystkich uczestników tej niezwykłej historii.
Książka pozwala w pełni docenić pionierski i decydujący udział polskich kryptologów i matematyków w historii Enigmy. W wymiarze intelektualnym przygoda z szyframi jest równie fascynująca, jak w warstwie historycznej czy sensacyjnej.
Książka łączy trzy wątki, stanowiąc najbardziej wszechstronne podsumowanie historii złamania szyfrów Enigmy, jakie dotąd oddano w ręce polskiego czytelnika.
Dla Marka Grajka historia jest jedną z pasji, a kryptologia - jedną z profesji. Ten zbieg zainteresowań sprawił, że musiał się zmierzyć z tematem, w którym obie dziedziny nierozerwalnie się splatają: z historią złamania szyfrów Enigmy

Książka "Enigma. Bliżej prawdy" - Mariusz Grajek - oprawa twarda - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 704 stron i została wydana w 2007 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]