pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Wiedźmin 6. Wieża jaskółki
Wiedźmin 6. Wieża jaskółki 35.89 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Mój prywatny demon
Mój prywatny demon 29.77 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Młyn do mumii
Młyn do mumii 25.33 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Zły król
Zły król 25.85 zł pozycja dostępna!
książka:

Ekwinokcjum

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2006
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788373019966
ISBN: 83-7301-996-0
Data: 2008-11-23
pozycja niedostępna

Ekwinokcjum - Michael White - opis książki:

NAJWIĘKSZA SENSACJA TARGÓW KSIĄŻKI WE FRANKFURCIE W 2005 ROKU! W Oksfordzie ktoś bestialsko morduje studentki, usuwa im organy, a na ich miejsce wkłada monety. Pisarka Laura Niven, odwiedzająca właśnie córkę i jej ojca, Philipa Bainbridge’a, uważa, że to mordy rytualne i że wiążą się one z doświadczeniami alchemików.
Prowadząc prywatne śledztwo, Niven i Bainbridge odkrywają, że w mieście znajduje się tajemnicza rubinowa kula, pozwalająca uzyskać kamień filozoficzny. Zakon Czarnego Sfinksa, któremu przewodniczył ongiś sam Isaac Newton, zamierza wykorzystać ją do odprawienia mrocznego rytuału, ale potrzebne są jeszcze organy pięciu dziewcząt. Wiosenne ekwinokcjum, kiedy dochodzi do koniunkcji kilku planet, to czas żniw dla Akolity – mordercy zakonu.
Czas biegnie nieubłaganie, giną kolejne studentki, a Niven i Bainbridge – daremnie szukający wsparcia policji – muszą samotnie walczyć o życie swej córki...
Prawa do wydania Ekwinokcjum jeszcze przed jej premierą kupiły wydawnictwa z 25 krajów! Michael White to były wykładowca d’Overbroeck College w Oksfordzie, redaktor naukowy „GQ” i korespondent „Sunday Express”, a także – co ciekawe – członek popularnego w latach osiemdziesiątych zespołu Thompson Twins. Napisał kilkadziesiąt książek naukowych i biograficznych przełożonych na dwadzieścia języków. Spod jego pióra wyszły biografie m.in. Asimova, Newtona, Galileusza, Lennona i Mozarta.

Książka „Ekwinokcjum” - oprawa twarda - Wydawnictwo Rebis.

Książka posiada 320 stron i została wydana w 2006 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ekwinokcjum"
Michael White - autor m.in.: