pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ekonomia umiaru - realna perspektywa? Nowy Paradygmat Grzegorza W. Kołodko

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301186654
ISBN: 978-83-0118-665-4
Data: 2016-06-17
49.86 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Ekonomia umiaru - jako nowy paradygmat - jest promowana przez prof. Grzegorza W. Kołodko w jego licznych publikacjach. Książka ma stanowić próbę wyjaśnienia tego zjawiska i dać odpowiedzi na pytanie, czy ta koncepcja jest realna w realizacji.

Podejście do ekonomii w perspektywie umiaru może rodzić dziś wiele pytań i kontrowersji. W epoce konsumeryzmu, silnej presji marketingowej zorientowanej na kreowanie potrzeb i dość powszechnym traktowaniu PKB jako celu polityki gospodarczej, reguła umiarkowania, dostosowania się do realiów danej gospodarki nie dla wszystkich może być przekonująca i zrozumiała. Temat jest obecnie bardzo istotny i budzi ogromne zainteresowanie, szczególnie że czasy w których żyjemy to czasy dotkliwych kryzysów, ogromnych dysproporcji rozwojowych i dochodowych świata, narastającego skażenia środowiska naturalnego, a także ewolucji sposobu myślenia o racjonalności w procesie gospodarowania.

Książka "Ekonomia umiaru - realna perspektywa? Nowy Paradygmat Grzegorza W. Kołodko" - Janina Pach, Katarzyna Kowalska, Paulina Szyja - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2016 r. Cena 49.86 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.