pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Egipt 2 w 1 (przewodnik + atlas)

Dane szczegółowe:
Wydawca: EXPRESSMAP
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 120x220 mm
EAN: 9788375464924
ISBN: 978-83-7546-492-4
Data: 2012-11-21
pozycja niedostępna

Opis książki:

Przewodnik mapy tras zwiedzania przedstawiające lokalizację wszystkich opisywanych miejsc bogata treść - liczne informacje praktyczne, jak i ciekawostki przyrodnicze oraz historyczne przejrzysty układ graficzny umożliwiający łatwe wyszukiwanie informacji kolorowe fotografie Atlas szczegółowy atlas Egiptu, na którym zaznaczono miejsca opisane w przewodniku skala 1: 2000000 (1 cm - 20 km) Wszystkie regiony Egiptu i ich najważniejsze zabytki 86 najciekawszych miejsc ułożonych w 9 tras zwiedzania. Od monumentalnych starożytnych świątyń i zagadkowych piramid po olśniewające meczety i kościoły koptyjskie. Zabytki odkrywające tajemnice cywilizacji egipskiej: kto odłamał nos Sfinksowi Czym grozi zlekceważenie klątwy grobowca Tutanchamona Dlaczego mumie są czarne Współczesne metropolie: Kair i Aleksandria Dwie stolice: dawna i obecna. Dwa centra wielkomiejskiego życia. Starożytne muzea, bujne ogrody, podmorskie tajemnice w Aleksandrii. Tysiące strzelistych minaretów i pokazy mistycznego tańca sufickiego w Kairze.

Największe atrakcje przyrodnicze Niezwykły podwodny świat Morza Czerwonego - barwne ryby zamieszkujące rafy koralowe. Wschód słońca oglądany ze szczytu Góry Synaj. Rożki lodowe i grzyby na Białej Pustyni. Zielone oazy i złociste plaże. Zapadające w pamięć rejsy po Nilu i Jeziorze Nasera.

Egipt na talerzu i w torebce Zakupowe szaleństwo na niezliczonych targach, w tym najsłynniejszym kairskim suku Chan al-Chalili. Dla wygłodniałych: mile drażniące podniebienie falafel, ful, kofta, a na deser ociekająca miodem baklawa.

Bogate informacje praktyczne Wskazówki dotyczące organizacji podróży, sugestie odnośnie do transportu i noclegów, godziny otwarcia muzeów, ceny. Opisy szlaków po pustyni i informacje na temat najpopularniejszych miejsc do nurkowania. Różnice kulturowe.

Książka "Egipt 2 w 1 (przewodnik + atlas)" - oprawa miękka - Wydawnictwo EXPRESSMAP. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2012 r.